День єднання на Чернігівщині

2022-02-16 15:33

Указом Президента України 16 лютого в Україні оголошено Днем єднання – з метою консолідації суспільства та зміцнення його стійкості.
У цей день по всій області відбулися святкові заходи. 

Чернігів
На Красній площі урочисто підняли Державний Прапор України та виконали Державний Гімн України.
У церемонії взяли участь керівники області та міста, представники підприємств та установ, об’єднань громадян, військові та громадськість. Учасники заходу також розгорнули великий Державний Прапор України.
До всіх присутніх на заході звернувся, зокрема, учасник АТО/ООС, ветеран 13-го окремого мотопіхотного батальйону, офіцер Регіонального управління «Північ» Сил територіальної оборони Збройних Сил України, учасник боїв за Станицю Луганську, за Дебальцево та інші населені пункти на сході України Ігор Бизган. Він зазначив, що зараз головне – щоби суспільство поважало тих військовослужбовців, які боронили і боронять нашу країну від агресора.
– У хлопців немає часу, щоб зараз бути тут, але вони дуже вдячні вам і підтримують те, що ви любите Україну, поважаєте бійців і робите все, щоб наша територіальна оборона була краща. У січні-лютому 2015 року Чернігівщина втратила 34 бійців. Ми пам’ятаємо їх поіменно. Сім років тому 16 лютого почався вихід з Дебальцевого, а завершився 18 лютого. Саме в ці дні ми вшановуємо пам'ять цих воїнів, – нагадав офіцер.
Державний Прапор України сьогодні піднятий на багатьох будинках і спорудах Чернігова.

Батурин
Зранку 16 лютого жителі Батурина зібралися під найвищим в області флагштоком, щоби заявити про свою згуртованість та стійкість перед викликами сьогодення.
До зібрання долучилися школярі, представники міської ради, працівники Національного заповідника «Гетьманська столиця» та інші небайдужі жителі громади, представники Чернігівської ОДА. Вони заспівали Державний Гімн та взяли участь у церемонії підняття Державного Прапора.
30-метровий флагшток на Майдані гетьманської слави перед Батуринською фортецею встановили минулого року за президентською програмою «Велике будівництво». Уперше синьо-жовтий стяг піднявся тут на День Державного Прапора. Нині це один зі знакових патріотичних об’єктів Чернігівської області.

Гончарівське
У селищі Гончарівське відбулася церемонія розгортання 100-метрового Державного Прапора України. 
У заході взяли участь заступник міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко, керівники ОДА, голова обласної ради Олена Дмитренко, представники громадськості та місцеві жителі. 
Наголошуючи на важливості консолідації суспільства та неподільності України, Олена Дмитренко зауважила:
- Гончарівська громада як раз і є прикладом єдності і взаємопідтримки між органами місцевого самоврядування, виконавчої влади, військовими, які спільно працюють в інтересах свого селища. Коли такий тандем буде в цілому в Україні, ніякі загрози нам будуть не страшні.
Очільниця також відзначила символічність цієї ініціативи місцевих жителів, адже після Гончарівського синьо-жовтий стяг попрямує до смт Десна і далі подорожуватиме громадами області, демонструючи згуртованість жителів міст, сіл та селищ Чернігівщини.

Ніжин
На центральній площі Ніжина під Державний Гімн України посадовці разом із громадськістю урочисто розгорнули 30-метровий Державний Прапор. До заходу долучилися заступник голови облдержадміністрації Дмитро Іванов, очільник Ніжинської РДА Григорій Ковтун та Ніжинський міський голова Олександр Кодола. Доєдналися і керівники громад Ніжинського району.
Також цього дня представники Чернігівської ОДА та Ніжинського району і громадськість відвідали Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут». Там вони поклали квіти до Монументу.

Короп
У святі з нагоди Дня єднання взяли участь правоохоронці, рятівники і військовослужбовці, ветерани, представники організацій, установ та громадськості, учнівська молодь та вихованці садочка. Вони зібралися на центральній площі Коропа, щоб  долучилися до урочистого підняття Державного прапора та виконання Гімну України.
У святковій промові Коропський селищний голова Володимир Куніцин закликав усіх до єдності – щоб протистояти всім зовнішнім загрозам.
У виконанні артистів Коропського БК пролунали патріотичні пісні.
На завершення заходу вихованці Центру творчості і їхні викладачі представили танцювальну композицію та пронесли площею величезний прапор.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13