Ретро-іграшки в Іваницькій бібліотеці

2022-01-19 09:42

Колекцію старовинних новорічних іграшок показали в Іваницькій бібліотеці-філії. Тематична виставка «Новорічні іграшки із старої валізки» – проєкт бібліотекарки закладу Тамари Вірко, яка давно виношувала ідею відкрити виставку. Адже у її власній колекції назбиралося чимало іграшок, які багато років пані Тамара трепетно берегла. Ялинкові прикраси у книгозбірню принесли й читачі. Вони виготовлені у різні періоди минулого століття і мають свою надзвичайно цікаву історію.
 
Особливий інтерес відвідувачів викликає колекція скляних новорічних іграшок кінця 50-х років минулого століття. Серед них фігурки тварин, птахів, хлопчиків і дівчаток, новорічні кулі та гірлянди, персонажі казок. Як зазначає Тамара Андріївна, найчастіше ялинки прикрашали чимось таким, що було символом для гордості. У 60-ті роки однією із таких подій став політ у космос. Саме тому хлопчик-космонавт також був окрасою ялинки... 

За цими іграшками також можна прослідкувати зміну епох та ідеологій, а також відчути дух минулого століття, зазначає Тамара Вірко. Атмосфера виставки спонукає дорослих поринути у світ дитячих спогадів про Новий рік та Різдво, а дітей – глибше ознайомитися з традиціями святкування. 

Світлана ЧЕРЕП, Ічнянська газета «Трудова слава»
 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13