У Чернігові стартувала турова вакцинація від поліомієліту

2022-02-04 09:31

1 лютого стартувала турова вакцинація МОЗ від поліомієліту. Вакцинують дітей віком від шести місяців до шести років. У першу чергу тих, хто такого щеплення не має, або збіг термін ревакцинації, розповідає Суспільне Чернігів. 

Вакцина безкоштовна і є в достатній кількості у поліклініках за місцем проживання, сказала заступниця медичного директора КНП «Сімейна поліклініка» Чернігівської міськради Катерина Дайнеко.

«Поліомієліт – серйозне вірусне захворювання, яке вражає нервову систему і може привести до паралічу м’язів і навіть – до смерті. Це турова вакцинація від поліомієліту. Це дітки, які невакциновані, а також діткам, яким потрібно додатково ввести вакцинацію проти поліомієліту».

У жовтні (2021) зафіксували спалах цього захворювання на Закарпатті. Тому МОН і ВООЗ запровадили турову вакцинацію.

На 11 ранку в двох кабінетах Сімейної поліклініки зробили щеплення дванадцятьом дітям.

Медсестра Марина Кураш розказала, якою вакциною буде робити щеплення.

«На цей момент у нас в кабінеті знаходяться два види вакцини: крапельна та ін’єкційна. Крапельна вакцина – жива, оральна, бівалентна. Вона такого рожевого кольору. Капають діткам по дві каплі. Переноситься добре, протипоказань немає. Є вакцина ін’єкційна. Це десятидозна вакцина, на 10 діток, вводиться по 0,5 – нежива вакцина».

Катерина Дайнеко розказала, що на поліомієліт зазвичай хворіють діти до п’яти років. Це захворювання, яке передається через брудні руки. Ліків від нього не існує, єдиний захист – це повний курс вакцинації.

Зберігають вакцини у холодильнику при температурі від двох до восьми градусів протягом доби. Вакцинація безкоштовна.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13