Про терапію театром та чудову казку чернігівських лялькарів для дітвори прифронового Сходу України

2022-01-14 13:05

Кумедні крукоруки, з музичної вистави Чернігівського лялькового театру "Зимові пригоди крукоруків" давно вже полюбилися маленьким чернігівським глядачам, а наразі казкові герої разом із акторами помандрували на Схід України, щоби подарувати святковий настрій малечі Донеччини і Луганщини. З 11 по 15 січня 2022 року в програмі святкової акції "Різдвяний караван казок" виставу "Зимові пригоди крукоруків" чернігівські лялькарі покажуть на Сході для дітлахів особливих категорій - сиріт, дітей з інвалідністю та особливими потребами, дітей із соціально незахищенних родин, родин переселенців. Загалом 3000 маленьких українців із прифронтових населених пунктів Мар’їнка, Попасна, Гірське, Новомихайлівка, Новолуганське, Світлодарськ, Парасковіївське, Миронівський, Красногорівка та інших долучаться до свята.

Виставу, зокрема вже побачили маленькі глядачі у соляній залі ДП "Артемсіль" і були в захваті. А потім діти з захопленням слухали розповідь екскурсоводів  про історію виникнення соляного мінералу. Також хлопчики й дівчатка отримали від військових солодкі подарунки. Тому перлиною акції можна назвати виступи артистів та вітання дітлахів від військових у соляних печерах міста Соледар на Донеччині на глибині 288 метрів під землею.

Акція проводиться в рамках національного мистецького проєкту "АRTПЕРЕМИР'Я" за сприяння командувача ОС ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва. Провідний меседж акції - "З турботою про майбутнє". Керівник проєкту - офіцер командування ОС ЗСУ, письменник Борис Кутовий, художній керівник та куратор - режисер Максим Добролюбов.

Починаючи з 2019 року Чернігівський театр ляльок ім. Олександра Довженка, лауреат національної театральної премії "GRA",  неодноразово брав участь в заходах проєкту "АRTПЕРЕМИР'Я". Для усіх нас, кажуть лялькарі, велика честь стати частиною такої важливої і доброї справи.

Національний проєкт «АРТПЕРЕМИР`Я» успішно впроваджується вже п'ятий рік поспіль. За цей час організовано та проведено понад 57 виступів найкращих артистів і театральних колективів, на яких побувало понад 17 тисяч дітей війни та дорослих глядачів.

Велику підтримку у проведенні заходів надають державні та військово-цивільні адміністрації.

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42