Чернігів - рідний дім!

2020-10-22 12:12

П’ять років, які змінили наше місто. Звіт міського голови Владислава Атрошенка.

Важко було уявити в далекому 2015-му, що Чернігів може так змінитися. Згадайте розбиті тротуари та дороги, зламані тролейбуси і маршрутки, у скверах можна було ноги зламати…

Чернігівці чекали на зміни. І вони почали відбуватися, коли на посаду міського голови був обраний Владислав Атрошенко. Від самого початку своєї роботи він поставив чітке завдання: оновити всі сфери життєдіяльності міста, зробити Чернігів зручним, безпечним і комфортним, цікавим для містян та наших гостей.

Крок за кроком, від вулиці до вулиці Чернігів почав змінюватися. І ці зміни на краще неможливо заперечити, що б не говорили політики під час передвиборчої кампанії.

Факт

Владислав Атрошенко «прийняв» Чернігів від попередньої влади із майже повністю знищеною інфраструктурою. При цьому гроші у міста були завжди. Так, на кінець 2015 року на рахунках міста було 188 мільйонів гривень (за курсом 2015-го – це 8,2 млн дол.). Ці гроші просто лежали, а не йшли на розвиток міста. При цьому Чернігів у рейтингу обласних центрів України був на останніх позиціях.

Сьогодні Чернігів посідає лідируючі місця рейтингу, а міський голова Владислав Атрошенко вважається одним із найуспішніших мерів України. І гроші від децентралізації, на які, як дехто каже, начебто і розвивалося місто, тут абсолютно ні до чого.

Дороги і комунікації

Згідно зі стандартом, запровадженим міським головою Владиславом Атрошенком, всі об’єкти в Чернігові мають робитися комплексно: разом із ремонтом дороги – заміна комунікацій, будівництво тротуарів, велодоріжок, освітлення тощо. За таким принципом відремонтували вулиці Героїв Чорнобиля, Київську і будували дорогу на Шерстянку.

На заміну застарілих мереж та комунікацій власних коштів у міста ніколи не буде – на це потрібні мільярди гривень. Тому міський голова публічно говорить про необхідність державних програм, де заміна мереж у містах буде захищеною статтею. А поки Чернігів у межах власних можливостей робить це самостійно – замінено понад 10 кілометрів водопровідних мереж і майже 6 каналізаційних.

За 5 років відремонтували майже 970 тисяч кв.м доріг і понад 117 тисяч кв м тротуарів у різних мікрорайонах міста. Владислав Атрошенко був ініціатором створення програми ремонту внутрішньо-дворових проїздів, уже відремонтовано майже 115 тисяч кв.м у різних мікрорайонах міста.

Наймасштабніший проєкт, реалізований командою Владислава Атрошенка, – будівництво дороги на Шерстянку. Її чекали десятиліттями.

Чисте, комфортне та безпечне місто

Перше, що відзначають приїжджі до Чернігова, – це надзвичайна чистота всього міста. Це наслідок впровадження нової системи прибирання міста. Для цього переймали досвід не лише в українських містах, а й у європейських. Був оновлений парк комунальної техніки. Чистоту і роботу комунальників та обслуговуючих компаній міський голова контролює щотижня на загальноміських нарадах.

Задля безпеки перехожих у Чернігові будують підвищені пішохідні переходи, які довели вже свою ефективність. На «зебрах» встановлюють сучасне освітлення, котре працює упродовж темної частини доби. Відремонтовані підземні переходи біля готелю «Україна», в мікрорайоні Шерстянка.

Парки та сквери

Чернігів віднедавна має взірцевий в’їзд до міста. Він немов задає тон подальшій перспективі – оновленому Валу, Алеї Героїв, відремонтованій Красній площі, парковій алеї «стометрівці» та скверу Богдана Хмельницького.

Оновлені й нові парки та сквери з’явилися в різних мікрорайонах – на Рокоссовского, навпроти Чернігівської політехніки, на Кирпоноса біля податкової.

За 5 років оновлено майже 13 га зелених зон, висаджено понад 30 000 зелених насаджень.

Нові зупинки і тролейбуси

За 5 років було придбано 32 низькопідлогові тролейбуси чернігівського виробництва, відкрили очікуваний десятиліттями маршрут Рокоссовського-Масани через вулицю Козацьку.

Встановлено майже 200 сучасних зупинкових комплексів і понад 100 електронних табло з часом прибуття громадського транспорту.

Культура та туризм

За 5 років змінився сам підхід до організації й проведення всіх свят і культурних подій у Чернігові. Лише згадайте, як святкували Новий рік та День міста раніше, і як це відбувається за каденції Атрошенка.

Міський Палац культури нарешті почав перетворюватися на сучасний центр як зовні, так і всередині, по праву заслуговуючи на звання центрального культурного майданчика міста.

А міський пляж «Золотий берег» входить до п’ятірки кращих річкових пляжів України, приваблюючи якісним відпочинком чернігівців та гостей.

Спорт

Баскетбольні та футбольні майданчики у дворах, оновлені спортзали у школах, відділення спортивних шкіл і клуби біля домівок – це те, що дасть старт майбутнім чемпіонам.

Оновлюється спортивна інфраструктура в житлових районах міста й школах. Біля шкіл з’явилося 11 мультифункціональних майданчиків зі штучним покриттям.

Уперше за історію незалежності в місті дитячі та спортивні майданчики встановлюються не меценатами й благодійниками перед виборами, а коштом міста і постійно. 69 таких з’явилися в різних мікрорайонах. А в сквері на проспекті Миру запрацював і перший великий майданчик із елементами інклюзивності.

Освіта

Школи і садки утеплили, замінили вікна, відремонтували зовні та зсередини.

Для підтримки талановитих дітей введені муніципальні стипендії для переможців олімпіад та конкурсів. Їхні вчителі отримують надбавки до заробітної плати.

У серпні 2019-го в Чернігові вперше за 25 років був відкритий дитсадок у мікрорайоні Масани.

У планах на наступну п’ятирічку – збудувати нову сучасну початкову школу-дитсадок у мікрорайоні Бобровиця.

Медицина

Медична галузі міста також зазнала комплексних змін. Відремонтовані й утеплені лікарні, поліклініки, пологовий будинок.

Придбане нове медичне обладнання, закупили комп’ютери та програмне забезпечення для сімейних лікарів.

У вересні 2017 року Чернігів прийняв першу в Україні Програму підтримки народжуваності. За ці роки матеріальну допомогу при народженні дітей отримали майже 5,5 тис. родин на загальну суму понад 47 мільйонів грн.

За п’ять років Чернігів пройшов великий шлях. Команда, очолювана Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком, не словом, а ділом довела свою спроможність змінювати Чернігів на краще.

Але головне, що сталося в Чернігові за останні п’ять років, після того, як Владислав Атрошенко прийняв присягу як Чернігівський міський голова, – це те, що чернігівці повірили: зміни в нашому місті можливі.

У 2015 році Владислав Атрошенко обіцяв зробити місто, яким будуть пишатися. І він виконав свою обіцянку. Подивіться на очі людей, які гуляють парками та скверами Чернігова, зустрічають гостей і друзів із інших міст України. В цих очах – гордість.
Зміни можливі тоді, коли на своєму місті міський голова, який знає, що він хоче зробити. І вся команда працює, як злагоджений механізм.

Усі ці зміни відбулися завдяки підтримці чернігівців, яку щодня відчували Владислав Атрошенко і вся його команда. Ми разом продовжимо ці зміни!

Хотілося б, щоб цей курс на розвиток Чернігова тривав і надалі. Щоб ці зміни стали незворотними.

З повним звітом міського голови можна ознайомитися на його сторінках у соцмережах та на сайті Чернігівської міської ради.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13