Візит Посла Республіки Кіпр до ЧНТУ

2019-06-19 11:12

У Чернігівському національному технологічному університеті побував Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Кіпр в Україні пан Луїс Телемаху

Мета візиту – обговорити освітні можливості українських студентів на Кіпрі та роль молоді у співпраці двох країн. 
– Я як дипломат завжди намагаюся встановити дружні відносини між народами, між країнами. На мій погляд, найкращий спосіб це зробити – розпочати їх із взаємин між молоддю. Оскільки рівень університетів на Кіпрі дуже високий, нам є що запропонувати українським студентам, – зазначив пан Телемаху. 

Варто зауважити, що спілкування між студентами й дипломатом у стінах ЧНТУ відбувалося англійською: цією мовою ставили запитання чернігівські студенти, цією ж мовою їм відповідав пан Посол. 
– У своїй магістерській роботі я досліджую циркулярну економіку. Кіпр відомий як фінансовий центр. Тому мені цікаво дослідити, що на Кіпрі відбувається, але їхати туди я не планував, адже, на мою думку, в кіпрських університетах великий конкурс. Але потрібну інформацію я отримав, хоча й хотілося би почути відповіді ще на багато запитань… – поділився враженнями учасник заходу, студент спеціальності «Соціальна робота» ЧНТУ Сергій Тихон. 

– Університет ніколи не ставив собі за мету, щоби наші студенти кудись їхали. Ми зацікавлені в тому, аби вони навчалися у нас, в Україні, працювали в Україні, але при цьому набували професійних навичок у різ-них місцях. Якщо є можливість набратися професійного європейського досвіду на Кіпрі – ми тільки «за». Нам цікаво, щоби наші студенти не просто їхали й навчалися після бакалавріату, а щоб існувала подвійна про-грама з 3-4-місячним стажуванням та відповідним зарахуванням оцінок, отриманих у кіпрському й чернігівському університетах. Поки що наші студенти на Кіпр не їздили. Це перший досвід співпраці з цією країною, – розповів ректор ЧНТУ Сергій Шкарлет. – Я надав панові Послу інформацію про 5 наших англомовних проектів: економіка, менеджмент, машинобудування, комп’ютерні технології та системний адміністратор. Це ті п’ять повністю англомовних програм, які сьогодні ЧНТУ зможе надати будь-якому іноземному студентові. 

Отже, зв’язки між європейською острівною республікою та чернігівським ВНЗ поглиблюватимуться на користь обох наших держав і, звісно, студентської братії.

Сергій КАРАСЬ

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55