Візит Посла Республіки Кіпр до ЧНТУ

У Чернігівському національному технологічному університеті побував Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Кіпр в Україні пан Луїс Телемаху

Мета візиту – обговорити освітні можливості українських студентів на Кіпрі та роль молоді у співпраці двох країн. 
– Я як дипломат завжди намагаюся встановити дружні відносини між народами, між країнами. На мій погляд, найкращий спосіб це зробити – розпочати їх із взаємин між молоддю. Оскільки рівень університетів на Кіпрі дуже високий, нам є що запропонувати українським студентам, – зазначив пан Телемаху. 

Варто зауважити, що спілкування між студентами й дипломатом у стінах ЧНТУ відбувалося англійською: цією мовою ставили запитання чернігівські студенти, цією ж мовою їм відповідав пан Посол. 
– У своїй магістерській роботі я досліджую циркулярну економіку. Кіпр відомий як фінансовий центр. Тому мені цікаво дослідити, що на Кіпрі відбувається, але їхати туди я не планував, адже, на мою думку, в кіпрських університетах великий конкурс. Але потрібну інформацію я отримав, хоча й хотілося би почути відповіді ще на багато запитань… – поділився враженнями учасник заходу, студент спеціальності «Соціальна робота» ЧНТУ Сергій Тихон. 

– Університет ніколи не ставив собі за мету, щоби наші студенти кудись їхали. Ми зацікавлені в тому, аби вони навчалися у нас, в Україні, працювали в Україні, але при цьому набували професійних навичок у різ-них місцях. Якщо є можливість набратися професійного європейського досвіду на Кіпрі – ми тільки «за». Нам цікаво, щоби наші студенти не просто їхали й навчалися після бакалавріату, а щоб існувала подвійна про-грама з 3-4-місячним стажуванням та відповідним зарахуванням оцінок, отриманих у кіпрському й чернігівському університетах. Поки що наші студенти на Кіпр не їздили. Це перший досвід співпраці з цією країною, – розповів ректор ЧНТУ Сергій Шкарлет. – Я надав панові Послу інформацію про 5 наших англомовних проектів: економіка, менеджмент, машинобудування, комп’ютерні технології та системний адміністратор. Це ті п’ять повністю англомовних програм, які сьогодні ЧНТУ зможе надати будь-якому іноземному студентові. 

Отже, зв’язки між європейською острівною республікою та чернігівським ВНЗ поглиблюватимуться на користь обох наших держав і, звісно, студентської братії.

Сергій КАРАСЬ

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.