ЧИМ ПІДКУПАЄ ЧЕРНІГІВ? Або СЕКРЕТИ ЧИСТОТИ СТАРОДАВНЬОГО МІСТА

2020-10-16 07:23

Мандрівники, не кажучи вже про звичайних туристів, останні кілька років почали на всі заставки відзначати Чернігів – як найкрасивіше й найчистіше місто України. Знімають у нас відео і діляться ним у соцмережах та на телеканалах.

Вони називають його європейським містом, у якому приємно навіть просто погуляти.

Але давайте розберемося: ЯК, ЧОМУ, КОЛИ Й НАВІЩО ПІДКУПИЛИ мандрівників, туристів і гостей нашого міста?

Гості  в ЮТЮБ, Інстаграм, Фейсбук дивуються

Український мандрівник Олег Барановський, який об’їхав пів світу, місяць тому  зняв відео та фото Чернігова і написав, побувавши у нас:

«Чернигов – самый чистый город Украины, и я не устану повторять, что для нашей страны это просто достижение! Хотелось бы, чтобы и власти других городов взяли пример с Чернигова в плане уборки города. Как результат моего короткого путешествия на север страны – потрясающий week end. Кто не был в Чернигове, обязательно рекомендую, не пожалеете!»

 «Чернигов – теперь в ТОПЕ моих любимых городов! Шикарный город! И, наверно, самый чистый в Украине. Если б я жил в Чернигове, я бы был всем доволен!» 

Не вірите? Самі почитайте на  http://olegbaranovskyi.com/

Іра Сивун: «Чернігів – це реально одне з найкрасивіших міст, яке ви бачили. Чернігів вартий того, щоб сюди приїхати і побачити».

«Про хороше. Була в Чернігові на вихідних і просто закохалась у це місто. Яка ж гарна наша країна! Скоро опублікую детальну статтю про цей красивий куточок України».

У ПОШУКАХ ГОЛОВНОГО ПРИБИРАЛЬНИКА

Міський голова Владислав Атрошенко, коли його обрали в листопаді  2015-го, майже 2 роки  тасував колоду управлінців, поки остаточно  не призначив головним відповідальним за прибирання  Чернігова Руслана Волока.

Один із його попередників, начальників АТП-2528, мав, наприклад, пристрасть пускати прибиральну техніку в той час, коли  Атрошенко йшов на роботу.

Така підлабузна старанність дратувала мера. Він ставив завдання – чисте місто, а йому намагалися зробити  чисту доріжку до міськради.

Руслан Волок тим часом  «тренувався на  кішечках» – піднімав  ЖЕК-10  за всіма економічними  показниками. Тепер двірники звітували перед жильцями  за прибирання під’їздів. Він запровадив навігацію на техніці, щоб не ходила «наліво». Почав міняти мережі в підвалах будинків і робити ремонти  в під’їздах.

А на  посаді  головного прибиральника міста (він же начальник АТП-2528) не втримався ще один колишній високопоставлений чиновник. Не зміг організувати прибирання снігу в Чернігові. Треба було ОСОБИСТО, з водіями відпрацювати і налагодити процес!

НЕПРОСТИЙ «ХЛОПЕЦЬ»

Кожна людина проходить іспит своїми справами. Кожен  керівник проходить природний відбір не лише справами, а й умінням організовувати, досягати результату  і знаходити можливості вдосконалення системи, в якій працює.

Міський голова помітив це в Руслані Волоку. Його «крилата фраза» про «хлопця», що утер носа всім комунальникам, пам’ятається і досі.  

Владислав Атрошенко призначив  його керувати АТП-2525 і готувати місто та чернігівців до системних змін у прибиранні сміття, наведенні чистоти та  впровадженні нових технологій.

Тоді, разом із нашими чернігівськими політехніками, розробили схему прибирання міста від  снігу.

Треба бачити, як злагоджено ночами взимку працює  нова  техніка, придбана в «еру Атрошенка».

Прибирання снігу – до 20 одиниць техніки – починається серед ночі з околиць Чернігова, а на ранок до 7-8 години завершується в центрі міста.

До речі, взимку 2017-2018 років Атрошенко кілька  разів приїздив на підприємство вночі й особисто пояснював водіям, яким хоче бачити прибране місто і просив берегти його. Щоб не пошкодили зробленого.

ПОРЯДОК У РІДНОМУ ДОМІ

А тепер  весною-влітку-восени в суху погоду в Чернігові знову ходять поливальні машини – «як дощові хмарки». У 2 зміни працюють вуличні пилососи «Гобуси». Щодня метуть  тротуари  40 двірників. Незалежно від пори  року,  дільниця АТП-2528 чистить дощові зливові  мережі. Інша, дорожня – латає  асфальт після розкопів та  робить тверде  покриття на «земляних» вулицях, які ще  залишилися в Чернігові.

Зараз міський голова Владислав Атрошенко запропонував випробувати Руслана Волока на міцність. Не лише керувати підприємством АТП-2528, а й іти в депутати міської ради від  партії «Рідний  дім». Хай розробляє і створює передумови для запровадження   в місті програми ощадного використання вторинних ресурсів. Із перспективою поступового запровадження  роздільного збирання відходів.

Підготовчі роботи на Чернігівському сміттєзвалищі вже тривають. До речі,  саме за керівництва Руслана Волока «полігон» одним із перших  в Україні у  вересні 2017 року  одержав ліцензію  на безпечне зберігання сміття. Але роботи ще багато.

СТРАТЕГІЧНА МЕТА

Дехто із чернігівців  дивується: навіщо так «вилизувати» центр міста. Відповідь – Чернігів стає настільки красивим і чистим на тлі інших міст України. Про нього лине слава. До нас охоче їдуть гості. Звісно, найперше вони відвідують центральну частину. А  туризм – це кошти в місцевий бюджет. І чим більше гостей,  тим більше грошей на проєкти з системної модернізації ВСЬОГО ЧЕРНІГОВА.

Чернігів, наш рідний дім, стає не лише найчистішим містом України й найкрасивішим. А й має стати найкомфортнішим, найцікавішим.

Русланові Волоку належить  знаходити, просувати та впроваджувати  європейські ідеї чистого міста. Зокрема, за кілька років мають зникнути відкриті сміттєві майданчики, які його не прикрашають, а навпаки.

Щоб не лише гості й туристи говорили та писали про наш рідний  дім: 

«Чернігів: надзвичайно красиве, чисте українське місто!»

«Чернигов является одним из самых колоритных и потрясающих городов Украины. В городе не чувствуешь себя в опасности, даже с транспортом тут полный порядок – по Чернигову ездят красивые новые троллейбусы в одной расцветке».

Юрій СОТНИК

Інші новини:


Квіти, обійми і овації

Так зустрічали в Бахмачі чемпіона світу з греко-римської боротьби Імеда Худжадзе

2021-07-30 08:42