На Чернігівщині планують створити авіамедичну службу і збудувати вертолітний майданчик

2021-12-30 08:56

На Чернігівщині планують створити авіамедичну службу, центр сервісного обслуговування гелікоптерів, а на території обласної лікарні побудують вертолітний майданчик. Про це Суспільному сказав міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час робочої поїздки до спеціального авіаційного загону ДСНС у Ніжині.

«Це розвиток проєкту аеромедичної евакуації по всій Україні, по всій території. Цей проєкт в експериментальному режимі працює вже досить довго: минулого року було таких виїздів 20, то цього року їх здійснено вже понад 50. Але цього замало. З МВС ми зараз розробляємо проєкт постанови, щоби у 2022 році зробити цей проєкт по всій Україні з планом поширення кожної області».

Аеробус Н225, гелікоптер французького виробництва, або як його ще називають – «суперпума». Він здатний вмістити 25 пасажирів та два пілоти. Його можна використовувати під час гасіння пожеж, для евакуації людей в горах, або для перевезення тяжких хворих, які потребують невідкладної медичної допомоги. Він перебуватиме на території ніжинського спеціального авіаційного загону ДСНС і в разі потреби його залучатимуть до порятунку людей.

Зараз там шість таких гелікоптерів. Саме на базі цього загону, за планами МВС, зроблять центр з ремонту гвинтокрилів «суперпума», які сюди звозитимуть з усієї України. У Чернігові обласна лікарня зможе приймати пацієнтів, яких доправлятимуть гвинтокрилом. Зараз розробляють проєктно-кошторисну документацію для будівництва вертолітного майданчика.

Це означає, сказав Монастирський, що Чернігів буде однією з точок, де буде розташована аеромедична евакуація.
Першу пацієнтку вже транспортували вертольотом з обласної лікарні до інституту Амосова у Києві. Про це нам повідомив медичний директор з хірургії обласної лікарні Андрій Лінник. Жінку зі скаргами на серце привезли до обласної лікарні. У неї діагностували важку патологію.

«Було виявлено складну важку патологію у вигляді розшарування аневризми аорти. Воно раптово розвивається, і людина відчуває різке погіршення стану, хоча хвороба сама по собі може тривати більш довший час і ні чим не проявлятися. Враховуючи таку ситуацію, було прийнято рішення про те, що пацієнтка потребує спеціалізованої медичної допомоги в лікувальному закладі республіканського рівня – інституті Амосова, де проводяться оперативні втручання на серці та магістральних судинах», – розповів медичний директор з хірургії КНП Чернігівська обласна лікарня Андрій Лінник.

Транспортувати пацієнтку автомобілем було небезпечно, це могло погіршити самопочуття хворої, додав він. Вирішили залучити гелікоптер ДСНС. Посадку гелікоптера організували на території шкільного стадіону поблизу обласної лікарні. Туди пацієнтку доставили реанімобілем.

Аеромедична допомога має повноцінно запрацювати на Чернігівщині в термін від 2022 до 2024 року, повідомив заступник голови ОДА Дмитро Іванов.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13