Мандри навколо світу на байку

2019-08-21 07:59

Популярний мандрівник Валерій Кришень перший із українців на мотоциклі «Хонда-Африка» здійснив навколосвітню подорож. А нещодавно видав книгу «Проїду світ» і презентував  її в Корюківці. На зустріч  прийшло багато  жителів міста й гостей. 

Інтерес до подорожей мототехнікою великий. А тому на презентацію приїхали на модерних байках байкери з Мени, Семенівки, Сновська, Городні  й навіть Чернігова. Презентація відбулася у парковій зеленій  зоні. Того вечора було до нуля градусів, та раптове похолодання нікого не злякало. І до кінця зустрічі жоден із її учасників не розчарувався – слухали із захопленням. 

Молодий чоловік, який не вперше в Корюківці, сказав, що за період  подорожі подолав 63 тисячі кілометрів, побувавши  на різних континентах нашої планети. До цієї поїздки готувався майже два роки. А взагалі, задумав її ще в дитинстві. І постійно вірив, що цю мрію вдасться здійснити. У родині Кришнів був мотоцикл. Але Валерій сподівався, що коли почне працювати, то придбає новенький та сучасний. Через вісім років після школи він справді купив «Ямаху», а потім і «Хонду». Продумував усе до дрібниць про навколосвітню подорож. Навіть придбав кілька карт і провів пунктиром шлях, яким мандруватиме.

Підтримала Федерація мотоспорту

Було у Валерія і розчарування перед самою поїздкою. Він знайшов дуже багатого спонсора, який твердо обіцяв, що без проблем допоможе з фінансуванням далекої подорожі. Та коли  до мандрівки світом залишалося кілька тижнів і байкером було все розплановано, генеральний спонсор відмовився допомагати. Плани зривалися, однак рук Валерій не опустив.  Пошуки коштів продовжував. Відгукнулися товариші, колишні байкери, які сказали, що мрія здійсниться, посприяють. І в останній момент обдарованого  молодого чоловіка  матеріально  підтримала Федерація мотоспорту України.

«Поламав ногу – забудь про дорогу?»

Проїхавши тисячі кілометрів  дорогами України, Росії, Казахстану, Валерій дістався Астани, де його зустрічали байкери, які входять до мотофедерації  Казахстану. Це було справжнісіньке шоу. Сюжети про цю зустріч показали з півдесятка телеканалів країни, про це писали центральні газети. Радість переповнювала мандрівника. Валерій залишив столицю, проїхав  кілька сотень  кілометрів – і несподівано вскочив у халепу. Вибухнула шина – зламав ногу. Потрапив на лікарняне ліжко. Наклали гіпс. Лікарі радили: «Забудь про дорогу, коли зламав ногу». Та де там! Мужньому байкерові однодумці підшукали  мотобота, і Валерій продовжив мандрівку. Щодня проїжджав по 700-900 кілометрів. Біля Владивостока розлучився з гіпсом.

У Кореї собачого м’яса не їдять

Побувавши в Кореї, Валерій переконався, що в тамтешній кухні і приблизно нема собачого м’яса, як то складають легенди деякі українці. Отож делікатесів із, даруйте, песиків у ресторанах серед страв не бачив. У цій країні багато морепродуктів, які додають у різні страви. Є й особливі речі з ними. Наприклад, родина розпалює дрова біля  котла, кладуть морепродукти, додають спеції. Зварилося – смакують. Це вважається їхньою національною стравою. Згодом – переліт на тисячі кілометрів дорогами Північної Америки. Мандрівник ночував у хостелах, а частіше – у своєму наметі  або просто неба.

Подарунки Шварценегеру

Коли Валерій перебував іще в Україні, домовився про зустріч із Арнольдом Шварценегером, надіславши електронного листа. Той відповів позитивно. Мовляв, чекаємо, зустрінемо. Та коли мандрівник приїхав у штаб-квартиру популярного американця – відмовили. Сказали, він «завантажений» до краю, зустріч неможлива. Але Валерій українець відповідальний і гостинний. Тож від себе як мандрівника передав Арнольдові Шварценегеру українські подарунки. Пізніше ще раз нагадав листом, що подорожує мотоциклом Сполученими Штатами Америки. Й запитав: можливо, тепер знайдеться час для зустрічі? Відповіді не дочекався.

Зустрічі за кордоном з українцями

Валерій подолав страшні ухабисті дороги Панами, Мексики, Гондурасу. В Колумбії, країні великого наркобізнесу, мотомандрівника і його перевізника-яхтсмена корумповані правоохоронці  планували арештувати й посадити. У Кришня в паспорті не було візи. Але Валерій вийшов на дипломатів Міністерства закордонних справ України – і проблема вирішилася.

Згодом відчув радість від зустрічі з… українцями Парагваю та Уругваю, які тут мешкають кілька сотень років. До речі, не Валерій знайшов цих людей, а вони його. І як тільки пораділи, що саме український  мандрівник здійснив таку довгу й цікаву подорож навколо світу.  Згодом мандрівник накрутив тисячі кілометрів у Чилі, Перу, Бразилії. А загалом  Валерій Кришень проїхав світом десятки тисяч кілометрів. На той час став першим українцем, який здійснив навколосвітню подорож. Про цю поїздку в подробицях написав у своїй книзі «Проїду світ».  І оскільки це була презентація, то до автора й мандрівника світового рівня було багато запитань, на які він охоче відповів. А потім залюбки роздавав автографи – на художніх листівках та книгах. Охочих одержати їх було багато. А байкерам, які приїхали підтримати його, Валерій зичив рівних доріг без прикрих пригод і сотні тисяч далеких та щасливих кілометрів.

Владислав НАГОРНИЙ

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21