12 тривожних симптомів, при яких жінка повинна звернутися до лікаря-мамолога

2019-08-21 08:28

Візити до лікаря-мамолога повинні стати для кожної жінки регулярними. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворюваність на рак молочної залози залишається на високому рівні і займає лідируючу позицію серед усіх онкозахворювань у жінок.

Різноманітними масмедіа, пресою, всесвітньою мережею Інтернет інтенсивно висвітлюється це питання та наголошується на необхідності регулярного обстеження у лікаря-мамолога. Сучасні методи діагностики – такі як мамографія та ультразвукове дослідження молочних залоз – дозволяють виявити захворювання на ранній стадії і в майбутньому провести лікування, що приводить до повного одужання. Запроваджено дні боротьби із захворюванням на рак молочної залози та важливості самообстеження. Левова частка всіх випадків цього захворювання виявляється при зверненні жінок.

На що саме треба звернути увагу при самообстеженні та які «тривожні» симптоми повинні насторожити жінку?

Всесвітньою організацією охорони здоров’я разом із британською компанією суспільного телерадіомовлення було розроблено «12 тривожних симптомів, при яких жінка повинна звернутися до лікаря-мамолога». Ці симптоми дозволяють запідозрити проблему та вчасно звернутися до лікаря з приводу як доброякісних, так і злоякісних захворювань молочної залози.

1. Потовщення шкіри молочної залози можливо виявити самостійно при обстеженні, відчуваючи локальні зміни шкірного покриву та відмінності у різних частинах молочної залози.
2. Ямки чи заглиблення на молочних залозах є нефізіологічним явищем, особливо якщо виникли нещодавно.
3. Затверділа шкіра або лущення соска – грізні симптоми, при яких звернення до лікаря є необхідним.
4. Виділення із соска можуть вказувати як на доброякісні, так і на злоякісні новоутворення. Необхідно звертати увагу на характер виділень. Кров’янисті виділення є неприйнятними.
5. Подразнення або біль у молочних залозах можуть бути симптомами дисгормональних чи інфекційних захворювань .
6. Втягнення соска, яке виникло раптово, є ознакою новоутворення у молочній залозі та потребує дообстеження.
7. Збільшення вен та судинного малюнка. 
8. Набряк молочних залоз, не пов’язаний з періодом годування дитини, та асиметричний набряк.
9. Різноманітні виразки та порушення шкірного покриву можуть слугувати симптомами звернення як до мамолога, так і до дерматолога.
10. Шкіра молочної залози, схожа на лимонну шкірку, може бути симптомом злоякісного новоутворення молочної залози.
11. Зміни розміру чи форми молочних залоз, які не спостерігалися раніше.
12. Тверді пухлини при самостійному обстеженні – основний симптом, що є приводом для звернення до лікаря-мамолога. 

Якщо вами було виявлено хоч один із вищевказаних симптомів, необхідно звернутися для діагностики до лікаря-мамолога.

Пам’ятайте, що навіть відсутність «тривожних» симптомів не звільняє вас від профілактичних оглядів. Для жінок після 40 років є обов’язковою щорічна мамографія, для жінок молодшого віку – ультразвукове обстеження. Будьте уважними до свого здоров’я і пам’ятайте, що ви – бабуся, мати, дочка і є дуже цінною людиною в житті своєї родини. Будьте здорові.

Дмитро Валерійович Цвир, лікар-хірург Чернігівського медичного центру сучасної онкології

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42