Скільки прокурорів мають обмежені можливості: відповіді всіх обласних прокуратур на запити Цензор.НЕТ
Після гучного скандалу, пов'язаного з незаконним збагаченням керівниці МСЕК Хмельницької області Тетяни Крупи, а також розкриття даних про отримання прокурорами регіону пенсій за інвалідністю, Цензор.НЕТ представив рейтинг обласних прокурорів, які отримують найбільші пенсії.
Згодом Офіс Генпрокурора розпочав службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності та оприлюднив попередню інформацію щодо кількості прокурорів з інвалідністю.
Одночасно Цензор.НЕТ звернувся з запитами до всіх обласних прокуратур з метою отримання даних про кількість прокурорів, що отримують пенсію у зв’язку з інвалідністю.
Пропонуємо до вашої уваги відповіді обласних прокуратур.
Прокурорська служба Автономної Республіки Крим та міста Севастополь
"Згідно з отриманими даними, в прокуратурі Автономної Республіки Крим та міста Севастополя не виявлено працівників, які були б визнані інвалідами II групи на підставі судового рішення, яке підтверджує факт нещасного випадку на виробництві," - зазначено у відповіді.
Крім того, у документі було вказано, що чинними нормативно-правовими актами не встановлюється обов'язок вести облік інформації про працівників прокуратури Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, які отримують пенсію, а також підстави для її призначення.
Вінницька обласна прокуратура може бути перефразована як "Прокуратура Вінницької області".
В органах прокуратури області (апарат обласної прокуратури та 7 окружних прокуратур) працюють 283 прокурори, серед яких 5 мають статус особи з інвалідністю.
Пресслужба повідомила, що ці п'ять прокурорів готові добровільно пройти всебічну перевірку та, за потреби, повторно звернутися до медико-соціальної експертної комісії.
Волинська прокуратура області
"За інформацією, що є в розпорядженні, працівникам Волинської обласної прокуратури не було присвоєно інвалідність 2 групи на підставі судових рішень, пов'язаних з нещасним випадком на виробництві," - зазначили в установі.
Пресслужба заявила, що в органах Волинської обласної прокуратури два прокурорські працівники (з них - одна жінка) є особами з третьою групою інвалідності, яка їм встановлена тимчасово, а не довічно.
"При цьому жоден волинський прокурор не отримав групу інвалідності з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну", - додали там.
Державна прокуратура Дніпропетровської області
"У Дніпропетровській обласній прокуратурі на даний момент працює 916 осіб, серед яких 644 прокурори. Згідно з інформацією, наданою працівниками прокуратури, 25 співробітників мають інвалідність, з яких 16 займають прокурорські посади", - зазначається у відповіді.
Інформації про те, що працівники прокуратури Дніпропетровської області отримали інвалідність ІІ групи на основі судового рішення, пов'язаного з підтвердженням нещасного випадку на підприємстві, немає.
Донецька обласна прокуратура
"Згідно з наявною інформацією, 25 прокурорів отримують пенсію в статусі осіб з інвалідністю. Інформації про випадки, коли співробітники Донецької обласної прокуратури отримували інвалідність 2 групи на основі судових рішень через визнання факту виробничого нещасного випадку, немає", - зазначили у відповіді.
Прокуратура Житомирської області
У відповідь на запит стало відомо, що 16 прокурорів Житомирської обласної прокуратури отримують пенсію по інвалідності. Серед них 3 особи отримують пенсію згідно з частиною 9 статті 86 Закону України "Про прокуратуру", а 13 – на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування".
"У прокуратурі Житомирської області повідомили, що співробітники, які мають ІІ групу інвалідності на основі судового рішення, що підтверджує факт виробничого нещасного випадку, не виконують своїх обов'язків."
Закарпатська обласна прокуратура можна перефразувати як "Прокуратура Закарпатської області".
"За даними відділу кадрової роботи та державної служби обласної прокуратури штатна чисельність Закарпатської обласної прокуратури, включаючи апарат прокуратури та 5 окружних прокуратур, становить 289 осіб, з них 211 -- прокурорів, 55 державних службовців та 23 посади працівників, які виконують функції з обслуговування та робітників. З них фактично працюючих прокурорів 202", - зазначили там.
Отже, серед цієї кількості прокурорів, 5 осіб мають групу інвалідності в окружних прокуратурах регіону, з яких 2 є жінками.
Департамент цифрового розвитку, трансформацій та цифровізації Пенсійного фонду України повідомив, що на обліку в органах ПФУ в Закарпатській області, відповідно до Закону України "Про прокуратуру", на 1 січня 2024 року числиться всього 2 особи, які отримують пенсії по інвалідності.
Запорізька обласна прокуратура
Прокуратура Запорізької області не оприлюднила дані про кількість прокурорів, які є людьми з інвалідністю.
"Нормативно-правовими актами та відомчими нормативними актами Офісу Генерального прокурора не передбачено обов'язок створення обліку даних щодо соціальних виплат працівникам обласної прокуратури, у тому числі які отримують пенсію по інвалідності", - йдеться у документі.
Відзначається, що до Запорізької обласної прокуратури не надходили судові рішення, які б підтверджували отримання її прокурорами II групи інвалідності у зв'язку з визнанням факту нещасного випадку на виробництві.
Івано-Франківська обласна прокуратура
"Щодо прокурорів органів прокуратури Івано-Франківської області, які мають інвалідність, то за попередніми даними станом на 25.10.2024 їх налічується 12 осіб", - зазначили у відповіді, додавши, що нещасних випадків на виробництві в Івано-Франківській обласній прокуратурі не було.
Київська обласна прокуратура
"Згідно з документом, інвалідність була визнана у 26 співробітників прокуратури Київської області, серед яких 17 прокурорів, 6 державних службовців, 1 працівник обслуговуючого персоналу та 2 робітники."
Кіровоградська регіональна прокуратура
"В Кіровоградській обласній прокуратурі, за попередніми відомостями, 16 прокурорів та 6 державних службовців мають статус особи з інвалідністю. При цьому, у зазначених органах не зафіксовано випадків надання інвалідності 2 групи працівникам на підставі судових рішень, які б підтверджували наявність нещасного випадку на виробництві", - повідомили в прокуратурі.
Крім того, вони надали відповідь на запит стосовно заступника голови облпрокуратури Іси Танривердієва, який уперше задекларував свою пенсію в 34-річному віці.
У прокуратурі звертають увагу на норми Конституції, законодавства України та рішення Конституційного Суду, згідно з якими інформація, що стосується стану здоров'я особи (включаючи посадових осіб), має статус конфіденційності.
Луганська обласна прокуратура може бути перефразована як "Прокуратура Луганської області".
На 25 жовтня 2024 року в прокуратурі Луганської області нараховується двоє державних службовців з інвалідністю, один з яких отримав цей статус після 24 лютого 2022 року.
Львівська обласна прокуратура може бути перефразована як Прокуратура Львівської області.
"Статус осіб з інвалідністю в органах обласної прокуратури мають 24 прокурори, 9 - державних службовців, З - особи, які виконують функції з обслуговування, 2 - робітники", - відповіли там.
Місцева прокуратура Миколаївської області
Відповідно до інформації, наданої кадровим відділом обласної прокуратури, п’ять співробітників Миколаївської обласної прокуратури отримують пенсію по інвалідності. Як зазначили в прокуратурі, працівники, які мають інвалідність II групи, не отримували пенсії на підставі судового рішення, яке підтвердило факт нещасного випадку на виробництві.
Одеська прокуратура регіону
"Згідно з інформацією, наданою співробітниками за власною ініціативою, 22 особи, що працюють в Одеській обласній прокуратурі (прокурори, державні службовці та інші працівники), в даний момент отримують пенсію у зв'язку з інвалідністю", - зазначили у відповіді, додавши, що серед працівників не виявлено жодного, хто отримав би інвалідність 2 групи внаслідок нещасного випадку на роботі.
Прокуратура Полтавської області
Вони повідомили, що не мають даних щодо числа працівників обласної прокуратури, які отримують пенсію через інвалідність, а також про тих, хто має II групу інвалідності на основі судового рішення, пов'язаного з підтвердженням нещасного випадку на робочому місці.
Запит був направлений до МСЕК, які відповіли, що згідно з актуальним законодавством немає вимог щодо ведення статистики за соціальним статусом людей з інвалідністю.
Прокуратура Рівненської області
"У прокурорських посадах працюють 6 осіб з інвалідністю та 1 особа, яка займає державну службу. У Рівненській обласній прокуратурі не зафіксовано випадків, коли працівники отримували інвалідність II групи на основі судового рішення, пов'язаного з підтвердженням нещасного випадку на роботі", - зазначили представники установи.
Служба прокуратури Сумської області
На 23 жовтня 2024 року штатна чисельність працівників Сумської обласної прокуратури та окружних прокуратур Сумської області складає 378 осіб. Серед них 255 прокурорів, 71 державний службовець і 52 представники інших професій. Від загальної кількості 18 прокурорів та 1 державний службовець мають статус "особа з інвалідністю", при цьому 13 прокурорів отримують пенсію по інвалідності, як зазначено у відповіді.
Тернопільська обласна прокуратура може бути перефразована як "Прокуратура Тернопільської області".
"На жовтень 2024 року в прокуратурі повідомили, що статус осіб з інвалідністю мають семеро прокурорів."
Прокуратура Харківської області
"У Харківській обласній прокуратурі пенсії по інвалідності призначені 12 прокурорам, 6 державним службовцям, а також 7 працівникам, які займаються обслуговуванням установи," - повідомили представники.
Херсонська обласна прокуратура може бути перефразована як Прокуратура Херсонської області.
"На 24 жовтня 2024 року в Херсонській обласній прокуратурі пенсію за інвалідністю отримують двоє співробітників: один прокурор і один державний службовець", - повідомили в облпрокуратурі.
Хмельницька обласна прокуратура може бути перефразована як Прокуратура Хмельницької області.
У Хмельницькій обласній прокуратурі, де виявлено найбільший відсоток прокурорів з інвалідністю, надали відповідь: "Відповідно до внутрішніх регламентів Офісу Генерального прокурора, немає обов'язку вести облік інформації про працівників Хмельницької обласної прокуратури, які отримують пенсії, а також підстав для їх призначення. Тому, з об'єктивних причин, неможливо надати запитувані дані про перелік працівників Хмельницької обласної прокуратури, які отримують пенсії, із зазначенням підстав їх призначення".
У Пенсійному фонді повідомили, що на 1 січня 2024 року в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області пенсію відповідно до Закону України "Про прокуратуру" отримували 185 громадян.
Черкаська обласна прокуратура може бути перефразована як Прокуратура Черкаської області.
"В зв'язку з суспільним резонансом, повідомляємо, що в органах Черкаської обласної прокуратури працює 62 прокурори, які мають статус особи з інвалідністю", - йдеться у відповіді.
Прокуратура Чернівецької області
"У Чернівецькій обласній прокуратурі станом на 28.10.2024 працює два прокурори, які мають статус особи з інвалідністю, чотири державних службовці, які мають статус особи з інвалідністю, один робітник, який має статус особи з інвалідністю", - відповіли там, зазначивши, що відомості щодо кількості співробітників, які отримують пенсію по інвалідності, відсутні.
Чернігівська обласна прокуратура
"Нормативно-правовими та відомчими організаційно-розпорядчими документами створення статистичної інформації щодо отримання працівниками органів прокуратури Чернігівської області пенсій по інвалідності, встановлення групи інвалідності, у тому числі на підставі рішень судів, не передбачено. Таким чином, надати запитувану інформацію неможливо з об'єктивних причин", - відповіли у прокуратурі.
Одночасно в Пенсійному фонді повідомили, що станом на 1 січня 2024 року на обліку в Чернігівській області як одержувачі пенсій по інвалідності відповідно до Закону України "Про прокуратуру" значаться 16 осіб.
Як видно, інформація, представлена у відповідях на запит, у деяких випадках не збігається з раніше наданими даними Офісу Генерального прокурора стосовно числа прокурорів з інвалідністю.