Чернігів наблизився до зірок

2019-10-24 11:56

Минулі вихідні, 19 та 20 жовтня, виявилися одночасно й цікавими, й напруженими, адже в ці дні в ЧНТУ тривав NASA Space Apps Challenge, або ж хакатон. Причому на Чернігівщині подібний захід відбувся вперше. 

Нагадаємо, що хакатон – це все­світнє змагання програмістів, учених, дизайнерів, розробників і винахідників, під час якого вирішуються глобальні проблеми, що стоять перед людством на Землі та в космосі.

NASA Space Apps Challenge – це найбільший у світі хакатон, який одночасно триває на всій планеті протягом 48 годин (з урахуванням часових поясів). Саме на цей період у дві доби Американська національна аерокосмічна агенція відкрила доступ до своїх даних учасникам змагань. В Україні крім Чернігова хакатон відбувся у Вінниці, Києві, Львові, Дніпрі, Одесі та Кропивницькому.

Головним спонсором чернігівського челенджу стала компанія «Intelligent Computer Vision», що займається розробкою систем комп’ютерного зору із застосуванням нейромереж та штучного інтелекту. Головний партнер NASA Space Apps Challenge-2019 у Чернігові – Чернігівський національний технологічний університет, а інформаційний партнер – видання «Деснянська правда».

Спонсор – фірма «AgileVision.io». Інші партнери – Чернігівський ІТ кластер, Агенція регіонального розвитку Чернігівської області, Центр Іноземних Мов «Лондон», видавництво «Країна мрій» («КМ МЕDІА»), автоцентр «МЕТЕК» (офіційний дилер і сервіс-партнер таких брендів, як Skoda, Volkswagen, Mitsubishi, Seat), приватне виробничо-торговельне підприємство «ДЖІ-ЕН-ЕЛ», а також фітнес-клуб «X-Line», компанія «Collar», ресторан «Lovka» та ресторан італійської кухні «Peperoni».

За перемогу в чернігівському хакатоні змагалися 30 учасників, розділених на кілька команд.  Завдань, які стояли перед дослідниками, теж було кілька.

Наприклад, команда «CNUT BIONICS», що складалася з 6 людей: Володимира Базилевича, Дмитра Мехеда, Богдана Олійника, Олександра Полевода, Михайла Трощилова та учасника, який вирішив представитися в NASA просто «Roman», вирішувала, як доставити цінні зразки з Місяця на Землю та де треба оцінювати їх вартість: іще на супутнику нашої планети чи вже після повернення. Чернігівці запропонували використовувати робота для збору проб та доставки їх на портативний аналізатор, розташований на місячній станції.

Були і проєкти, які, на перший погляд, можуть здатися не зовсім серйозними (але то лише на перший погляд): команда «ENLIGHTENED BY THE MOON», яка офіційно складалася з одного учасника – Олексія Бойка (хоча допомагала Олексієві юна панянка – молодша сестра), повинна була прийняти виклик під назвою «Творчий бік Місяця» та створити художній твір, аби надихнути людство… повернутися на Місяць. Команда вважає, що Місяць може бути чудовою зоною для вечірок та відпочинку. Виконати місію Олексій із сестрою вирішили, створивши малюнок, який надихає (на світлині), та написавши англійською вірш «Моя мандрівка на Місяць» («My Trip to the Moon»).

– Хакатон – це змагання всіх творчих людей, які вирішують глобальні питання нашої Землі, космосу і так далі, – наводить слова організатора чернігівського NASA Space Apps Challenge Ігоря Лисенка «UA:Чернігів».

Переможцями, чию роботу відправлять на наступний етап – відбір у NASA, в Чернігові стала команда «CHANGES TEAM», яка створила інтерактивну систему, що показує можливі наслідки підвищення рівня моря. Друге місце у команди «POEHALI» – вони створили систему управління марсоходом (наразі, щоправда, лише на прототипі).

Глобальні переможці (зокрема чернігівці, якщо їхні проєкти визнають кращими), можуть поїхати на екскурсію до Американської національної аерокосмічної агенції та побачити (зрозуміло, з безпечного місця), як запускають космічний корабель. Але крім іншого чернігівські розумники можуть потрапити «на олівець» до NASA, а це дає додатковий шанс на кар’єрне зростання й на те, щоби втілити свої мрії в життя.

Побачити, що «натворили» на чернігівському хакатоні, можна на офіційній сторінці заходу: https://2019.spaceappschallenge.org/locations/chernihiv-ukraine/

Сергій КАРАСЬ
Фото 2019.spaceappschallenge.org

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13