Чернігівський школяр став чемпіоном світу з ментальної арифметики

2020-11-26 09:44

Десятирічний Ярослав Івашко посів перше місце в рівні MASTER на II Міжнародній онлайн-олімпіаді з ментальної арифметики. Це найвище досягнення школяра за 4 роки занять ментальною арифметикою Смартум. Завдяки цій дисципліні хлопчик навчився феноменально швидко рахувати в уяві багатозначні числа, при цьому декламувати вірші, ще й набивати м’яч.

Ментальна арифметика вчить його бути зібраним, зосередженим і допомагає легко впоратися зі шкільним навантаженням. Адже ця дисципліна не просто тренує мозок, а й навчає дитину правильно планувати свій час. 

Ярослав Івашко навчається у 5 класі спеціалізованої загальноосвітньої середньої школи № 1. Хлопчик закінчив курси ліберики, меморики, спідкубінгу. Йому легко дається шкільна програма, він учиться на «відмінно», опановує дві іноземні мови. Але для того, щоб мати в усьому високі результати і бути успішним хлопчиком, Ярославу доводиться багато працювати. За перші два роки вивчення ментальної арифметики він вивчив основи, тепер відшліфовує навички рахування. Наступна мета — здобути перемогу у найважчій категорії — «анзан». 

— Над будь-якою метою в житті треба працювати. А для того, щоб досягти високої мети, треба працювати довго, наполегливо, системно. А цілі, як і амбіції у нас є. Якщо ми досягли певного рівня, обов’язково одразу ставимо інший, складніший і починаємо працювати над ним. Саме тому ми постійно в русі. Повсякчас удосконалюємося, розвиваємося і не зупиняємося на досягнутому. Буває так, що Ярослав допомагає нам швидко порахувати в магазині вартість покупок. У школі бувало випереджав учителя. Але ментальна арифметика вчить не лише швидко рахувати. Вона допомагає дитині розвинути, виявити свої приховані можливості в опануванні іншими дисциплінами. Вона загартовує, формує впевненість, волю, характер. Графік дуже напружений, але син справляється. Перемога в цій олімпіаді, взагалі то, очікувана. Проте ми робили ставку на перемогу в іншій, більш складній номінації «анзан». Інші були для «розігріву». Ярослав має також 2, 4 і 6 місце у світі в категоріях «просто», «друзі» та «анзан» відповідно. Нам ще є над чим працювати, — розповідає мама Ярослава пані Катерина. 

Мати хлопчика говорить, що в Міжнародній онлайн-олімпіаді з ментальної арифметики Ярослав виграв грошовий приз у 7500 гривень. Це перші зароблені ним гроші. Він пишається цим і хоче відкласти їх на MacBook.

— Ментальна арифметика — це програма розвитку інтелектуальних та творчих здібностей за допомогою арифметичних обчислень на рахівницях (абакус). Курс дисципліни спрямований на підвищення швидкості сприйняття та обробки інформації. Що розвиває логіку, пам’ять, концентрацію та дозволяє дитині виконувати багато завдань дитини. Діти вчаться рахувати на рахівниці (абакус), задіявши одночасно дві півкулі мозку. Згодом вони цю рахівницю переносять в уяву. На навичку, яку вони отримують під час навчання можна нашаровувати вивчення іноземних мов, пізнання точних наук або систематичний розвиток творчого потенціалу. В результаті процес навчання дитини у школі та мислення в цілому стає набагато ефективнішим, — розповідає директор центру розвитку «Орігамі» Лариса Пащенко.

Щоб стати асом у ментальній арифметиці потрібно 3-4 роки наполегливого навчання. Починати навчання можна у 5 років, але деякі діти приходять на заняття в чотири. Все залежить від індивідуальних особливостей кожної дитини. Лариса Пащенко розповідає, що нині існує багато методик та курсів для тренування обох півкуль мозку, проте однією з найвідоміших та ефективних в Україні та світі залишається ментальна арифметика. 

— Для того, щоб перевірити рівень своїх умінь, існує ряд чемпіонатів і конкурсів на різних рівнях. Це — місцева олімпіада, організована центром «Орігамі» для наших учнів, Всеукраїнська олімпіада, організована Академією розвитку інтелекту Smartum, де беруть участь діти майже з усіх міст України та Міжнародні олімпіади, в яких змагаються учасники з 24 країн світу. Всі свої перемоги в олімпіадах Ярослав отримує завдяки впевненості та впертості. Він уміє настільки сильно концентруватися, що може виконувати декілька дій одночасно. Співати пісню англійською або німецькою мовою і при цьому швидко рахувати в уяві багатозначні числа, — продовжує Лариса Пащенко. 

Тренер-викладач з ментальної арифметики Тетяна Ларіна пригадує Ярослава ще маленьким школярем, а сьогодні він уже світовий чемпіон із ментальної арифметики. Вона згадує, як хлопчик пройшов довгий, виважений шлях навчання і завдяки своїй наполегливості, старанності, щоденній роботі над собою та підтримці батьків досяг такого успіху. 

— Унікальність Ярослава полягає в тому, що у своєму віці він уже рішучий і наполегливий. Він ставить перед собою мету і впевнено йде до її досягнення. Ментальна арифметика побудована на цікавому форматі. Ми навчаємо дітей від простих речей до більш складних. За лічені секунди діти вчаться рахувати в уяві довгі приклади з багатозначними числами. Ярослав показує в цьому дуже гарні результати, бо він довго і вперто працює над собою. Він дуже відповідальний і обов’язковий. Завжди проводить аналіз своєї роботи та досягнутих результатів. Такі навички в житті дуже корисні. В тому році Ярослав брав участь у Всеукраїнській олімпіаді з ментальної арифметики і посів перше місце у найвищій категорії «анзан». Тепер посів перше місце в рівні MASTER на II Міжнародній онлайн-олімпіаді. І я знаю, що він не зупинятиметься на цьому результаті. Як тренер я завжди його спонукаю на роботу і підтримую. І навик натренованості швидко рахувати багатозначні числа у дитини залишається на все життя, — говоритьТетяна Ларіна. 

Валентина НАУМЕНКО 
Фото надані центром розвитку «Орігамі» 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13