Відверта й цікава кава з Андрієм Прокопенком

2021-12-28 14:12

А ще ця Кава, тобто, зустріч із екс-головою Чернігівської ОДА, відомим та успішним політиком Андрієм Прокопенком була теплою й відкритою. Так як і кава у філіжанках, що смакувала вранці, як і належить, атмосферно, налаштовуючи на небайдуже спілкування.

Не ворожила на кавовій гущі наперед, але розмова з представниками бізнесу та мас-медіа вийшла такою, як хотілося всім – серйозною і невимушеною. Без внутрішньої цензури та ремарок. Тому нікого не здивувала й синергія поглядів на економіку, культуру, історію та сімейні цінності.

Просто морем тем цікавилися прихильники наших медіа-кавувань. Шквал запитань примусив час ніби стиснутися. І ніхто не помітив, як швидко він пролетів.

Але ми встигли дізнатися, про що Андрій Прокопенко мріє як політик: «Головне – щоб з України не виїжджали люди, а навпаки – поверталися. Бо демографія – це ключ для розвитку економіки. Якщо не буде людей, то країна не розвиватиметься. На жаль, цьогоріч в Україні посилився відтік кадрів. Обсяг грошових переказів із-за кордону зріс на 25%. Проте ця проблема вирішувана. Польща колись теж була в такій ситуації, але знайшла вихід, і в них люди повертаються додому і з Німеччини, і з Великобританії. Є робочі місця, є нормальні зарплати». Він вірить, що у нашої держави високий запас міцності, але час закінчувати з ризиками й допомагати країні. І коли Андрій Прокопенко сказав, що йому дуже хочеться змін, стало зрозуміло, що він не боїться викликів сьогодення. Тому й збирається йти на вибори. Але не спонтанно, а разом з командою. Тільки серйозна підготовка та обмірковані кроки переростають у систему, яка і є фундаментом будь-якого розвитку.

Тему гендеру пан Прокопенко теж не обминув. Жінки в бізнесі, політиці та владі? Так! Вони активні, сильні, розважливі й мудрі. Й за ними «потерпають» вищі ешелони влади. Бо на місцях жінки давно вже показують свою відмінну роботу в політиці.

Благодійність? Безперечно. Але думає про неї Андрій Прокопенко теж системно. Як у відомій притчі: у більшості випадків краще ніж рибу, людині варто дати вудку, аби вона сама навчилася ловити рибу.

Питань на особисті теми політик не боявся. Тобто – жодної закритості, що підкуповувало. Серед своїх найбільших досягнень Андрій Прокопенко вважає сім’ю. «Я щасливий чоловік та батько, – говорить політик. – Обожнюю доньку Машу і сина Михайла. Коли є вільний час, із задоволенням граю з ними в настільний теніс. Це наше «хобі» в спорті». А ще пан Андрій любить лісові прогулянки та мандри.

– Що краще – справедливість чи доцільність? Ви воїн до кінця чи ви за здоровий компроміс? – запитала.

– Я однозначно обираю справедливість. Це головна функція політика  – все вибудовувати так, щоб в нас було справедливе суспільство. Людей це турбує найбільше. А щодо другого питання, то політика – це мистецтво компромісу.  Конфлікти в політиці ніколи до добра не доводять. Тому треба домовлятися й рухатися до стратегічних цілей.

А на «коронне» запитання від «ДП» про життєве кредо Андрій Прокопенко відповів так: «У злагоді й малі справи зростають, а без злагоди й великі руйнуються. Це аксіома будь-якої командної роботи». 

Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21