В Україні спостерігається постійна тривога: чому російські сили активізувалися напередодні "мирного" плану Путіна?
Як часті повітряні тривоги позначаються на ситуації на фронті?
Нагадаємо, що в ніч з 6 на 7 травня російські військові здійснили напад на Україну за допомогою дронів і балістичних ракет.
За інформацією Повітряних сил Збройних Сил України, у нічний час Російська Федерація здійснила запуск 187 ударних дронів та безпілотників-імітувачів по території України. Українські системи ППО змогли знищити 81 з них. Ще 64 безпілотники були втрачені внаслідок локалізації. Окрім цього, російські війська випустили п'ять балістичних ракет, з яких дві були перехоплені.
Цієї ночі Київ зазнав ударів дронів та балістичних ракет. Внаслідок атаки загинули дві особи - мати та її син, а ще семеро людей отримали поранення, серед яких більшість - діти. Більш детальну інформацію про наслідки цієї трагедії можна знайти в окремій статті на сайті РБК-Україна.
Однак після нічної атаки російські війська знову почали обстрілювати Україну за допомогою дронів. У Києві вранці було оголошено тривогу, яка тривала з 9:36 до 12:44. Крім того, з ранку до полудня сигнал тривоги лунали також у Київській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській та Вінницькій областях.
У Київській області вдень російські дрони вдарили по людях, які перебували біля магазину. Поранення отримали четверо осіб - це неповнолітня дівчина, жінка та двоє чоловіків. Постраждалі госпіталізовані до місцевої лікарні.
Після обіду Повітряні сили України зафіксували переміщення групи безпілотників на сході країни. У зв'язку з цим, сирени спрацювали в Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. Також існувала загроза запуску КАБів у Сумській та Донецькій областях.
Актуальна карта повітряних тривог на 16:00.
Як сказав військовий експерт Павло Нарожний, насправді причина активізації ворога дуже проста - росіяни намагаються тиснути на українців.
"Це є проявами терористичних актів. Це - тиск на мирне населення України. Все досить очевидно. Швидше за все, ми будемо відчувати цей тиск ще протягом тривалого часу. Тобто, можна умовно стверджувати, що розпочалася кампанія весни та літа," - зазначив експерт.
Він зазначив, що президент Володимир Зеленський раніше підкреслював, що триденної "перемир'я" вигідно лише російській стороні. Це дозволяє їм запросити лідерів інших держав на святкування 9 травня, що, в свою чергу, створює враження про нібито неповну ізоляцію диктатора Путіна.
Отже, мета полягає в тому, щоб ті, хто побачить цю ілюстрацію, мали враження, що "все більш-менш у порядку". Мовляв, Сі Цзіньпінь приїхав, прем'єри з Угорщини та Словаччини також. Усе це організовано для створення привабливої картинки. Про жодне перемир'я не йдеться. Якщо звернутися до звітів Генерального штабу, то можна побачити, що на фронті відбувається 250-260 бойових зіткнень. Таким чином, ситуація на лінії зіткнення є дуже напруженою. Твердження про наявність якогось "перемир'я" та сподівання, що ці три дні щось змінять, є абсолютно безпідставними. Нічого не зміниться, окрім створення картинок для пропаганди Путіна. Інших наслідків не буде, абсолютно. - зазначив Нарожний.
За словами експерта, РФ може показати видимість "перемир'я", тому повітряних тривог буде менше. Він також припустив, що росіяни ці три дні можуть не запускати дрони по українських містах, але зрештою це не впливає на фронт.
"Подивіться, сьогодні дрони досягли Києва, і в місті сталися влучання в житлові будинки. Але як це вплинуло на ситуацію на фронті? Відповідь очевидна - ніяк. Чи зменшилася кількість патронів на передовій? Чи стало менше боєприпасів? Ситуація залишилася без змін для фронту. Так, це дійсно сумна подія, оскільки деякі люди втратили свої домівки та майно. Проте на фронті це не має жодного впливу," - підкреслив експерт.
Він додав, що треба дивитися на зведення Генштабу ЗСУ - "кількість боєзіткнень, на кількість ракет, на кількість керованих авіаційних бомб, бо наразі найважливіше - це фронт, а не тил".
Керівник управління комунікацій Командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат у ході телемарафону підкреслив, що російський терор має на меті чинити психологічний тиск на українське населення.
"В даний час активно обговорюється питання про припинення вогню. Українська сторона вже висловила свою позицію, підкресливши необхідність, щоб це припинення було більш надійним та тривалим. Проте Росія продовжує здійснювати свої атаки. Це не лише завдає шкоди нашим містам і інфраструктурі, але й має на меті тероризувати населення, чинити тиск на українську націю, щоб змусити її зламатися", – зазначив Ігнат.