У Дніпрі сталося відключення електрики після таємничого спалаху: які коментарі надають енергетики?

В Дніпрі сталося часткове відключення світла - перед тим, як зникла електроенергія, місто осяяв яскравий спалах синього кольору. Точна причина блекауту лишається невідомою - в ДТЕК пошкоджень чи замикань не фіксували.

Цю інформацію поширили регіональні медіа та Telegram-канали. Жителі міста зафіксували момент спалаху на відеореєстратори.

Місцева адміністрація наразі не надала інформації щодо причин інциденту. Проте в прес-службі "ДТЕК Дніпровські електромережі" зазначили, що не було зафіксовано жодних пошкоджень або коротких замикань.

Схожі труднощі спостерігаються також у Запоріжжі.

Після атаки, здійсненої російськими військами по енергетичному об'єкту в Славутичі (Київська область), місто залишилося без електрики та частково без водопостачання. Крім того, в деяких громадах Чернігівської області також спостерігається відсутність електроенергії. Місцева влада закликає жителів звертатися до пунктів незламності та бути готовими до можливих тимчасових перебоїв у комунальних послугах. Через обстріл також затримується регіональний поїзд, що курсує між Славутичем і Фастів-1.

В Міністерстві енергетики повідомили, що з цієї причини на Чорнобильській АЕС виникла надзвичайна ситуація - на законсервованій станції стався блекаут. Наразі фахівці проводять роботи з відновлення електропостачання.

"Через коливання електричної напруги без живлення залишився Новий безпечний конфайнмент, важлива споруда, що ізолює знищений четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС та запобігає викидам радіоактивних речовин у навколишнє середовище," - повідомляється в інформації.

Як повідомляло OBOZ.UA раніше, українцям не слід переживати: у листопаді не планується підвищення тарифів на електроенергію для населення. Також зазначається, що в рамках опалювального сезону 2025-2026 років тарифи на тепло та гарячу воду залишаться без змін.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.