Переможцями конкурсу, організованого "Укренерго", визнано 13 проектів, що мають на меті створення нових генераційних потужностей.
Комісія "Укренерго", що відповідала за організацію конкурсу на створення нових генераційних потужностей, оголосила переможцями 13 проєктів, представлених 7 компаніями.
Відповідне рішення було затверджене на засіданні Комісії 11 квітня, передає Укрінформ.
Згідно з інформацією, у пріоритетній категорії були визначені переможцями наступні пропозиції:
Приватне акціонерне товариство "Кривий Ріг Цемент" (з потужностями 9,4 МВт, 9,2 МВт і 9,2 МВт у Дніпропетровській області) - вартість складає 400 тисяч євро за мегават.
* СП "Агродар" (16,1 МВт у Чернігівській області) - 557,1 тисячі євро за 1 МВт;
* ТОВ "Агрохолдинг Радосвіт:" (9,2 МВт на Київщині; 40,9 МВт, 16,1 МВт та 13,8 МВт на Чернігівщині) - по 557,1 тис. євро за 1 МВт.
У непріоритетній зоні перемогли такі пропозиції:
* ТОВ "Павер Один" (два проєкти 9,2 МВт на Закарпатті) - 300 тис. євро за 1 МВт за одним проєктом і 400 тис. євро за 1 МВт - за другим;
Компанія "Магнат Енерго" (79 МВт в Івано-Франківській області) пропонує ціну 549,6 тисяч євро за один мегават.
СП "Агродар" (63,2 МВт у Івано-Франківській області) - 557,1 тисячі євро за один мегават.
ТОВ "Норт Ленд" (6,9 МВт в Івано-Франківській області) - 648 тисяч євро за один мегават.
* Компанія "Станція Індустріальна" (потужність 25 МВт, розташована в Івано-Франківській області) пропонує ціну 780 тисяч євро за 1 МВт.
У той же час заявки компаній ПАТ "Укрнафта", ТОВ "Інжур Енерджі" та ТОВ "Далорт" були відхилені, оскільки їхні цінові пропозиції перевищували максимальну допустиму вартість закупівлі, яка становила 854 977,5 євро за 1 МВт.
До основних регіонів, де планується розміщення об'єктів генерації, відносяться Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Луганська та Херсонська області.
Раніше з'явилася інформація про те, що в Міністерстві енергетики спростували підвищення тарифів на електроенергію для населення. Діючий тариф залишиться без змін до кінця квітня.
У попередньому Меморандумі, укладеному між Україною та Міжнародним валютним фондом, йшлося про можливість відновлення поетапного підвищення цін на енергоносії та комунальні послуги урядом України вже до закінчення повномасштабного конфлікту, з подальшим продовженням підвищень після його завершення.