У Києві спостерігається зростання цін на нові квартири, тоді як у Львові вартість житла знижується.

Аналітичний центр DIM.RIA дослідив зміни на ринку первинної та вторинної нерухомості, та оренди житла станом на кінець березня 2025 року.

Виявилося, що ціни на житлову нерухомість показують неоднозначні тенденції, а в половині регіонів оренда стає дешевшою. Про це інформує minfin.com.ua, посилаючись на дані Контрактів.UA.

Унікальна пропозиція

У кінці березня 2025 року продажі залишаються активними в 77% нових житлових комплексів. У минулому місяці в Україні було введено в експлуатацію 9 новобудов, що складаються з 10 секцій. З них чотири комплекси розташовані в Києві та його околицях, а по два – у Вінницькій та Львівській областях.

Найвищий відсоток завершених проєктів серед усіх регіонів України спостерігається в Рівненській, Одеській та Запорізькій областях, де цей показник становить 56-57%. Крім того, значний рівень добудованих об'єктів зафіксований у Волинській, Дніпропетровській, Черкаській та Чернігівській областях, де він перевищує 40%.

Ціни

Середня вартість за квадратний метр у валюті протягом місяця дещо збільшилась у більшості областей України. Рік до року ціна також переважно зростала у регіонах, що віддалені від зони бойових дій, найбільше -- у Чернівецькій, Рівненській, Вінницький, Закарпатській та Волинській областях, -- на 7-13%. Найдорожчим на первинному ринку залишається Київ із середньою ціною $1 358 за м².

Унікальна пропозиція

У березні, порівнюючи з лютим, на ринку вторинного житла найсуттєвіше збільшилась кількість пропозицій у Харківській, Полтавській та Хмельницькій областях.

Вартість

Вартість продажу однокімнатної квартири у березні коливалась у більшості областей в межах декількох відсотків, водночас, порівнюючи з даними за березень 2024 року, вона переважно зростала. За місяць найбільше зростання показали Чернівецька (+8%) та Львівська (+4%) області. Містом із найдорожчим житлом залишається Київ: у березні власники пропонували покупцям заплатити за однокімнатну квартиру у середньому $90 тис. Якщо розглядати столицю детальніше, найдорожчим є Печерський район із середньою ціною однокімнатної квартири майже $132 тис., а найбюджетнішим -- Деснянський ($46 тис.).

Запит

Протягом останнього місяця спостерігалося зниження інтересу до вторинного житла, найбільш помітне в Запорізькій та Миколаївській областях. Однак у всіх регіонах кількість відгуків від користувачів виявилася більшою за кількість нових оголошень.

У березні в Києві співвідношення між кількістю оголошень про продаж і кількістю отриманих на них відгуків склало 1:2, що є найменшою різницею. Для порівняння, у Тернопільській області цей показник дорівнює 1:17, у Вінницькій – 1:14, а в Житомирській – 1:12.

Унікальна пропозиція

На ринку оренди у березні кількість нових пропозицій житла зростала у Закарпатській, Київській, Миколаївській, Хмельницькій та Харківській областях. У столиці власники опублікували дещо менше нових пропозицій, порівнюючи з лютим.

Вартість

У березні ринок оренди в Україні зазнав незначного зниження цін у деяких областях, зокрема в Полтавській та Чернівецькій, де спостерігався спад на 8-10% у порівнянні з лютим. Київ залишається найдорожчим містом для оренди, де власники в середньому просять 17 700 грн за однокімнатну квартиру. Найдоступніші ціни можна знайти в Деснянському районі, де оренда однокімнатної квартири коштує близько 10 100 грн, тоді як Печерський район залишається найдорожчим з середньою ціною оренди 24 800 грн на місяць.

Запит

У березні активність користувачів у пошуку житла для оренди знизилась у порівнянні з лютим. Спостерігалося збільшення запитів на оренду в Сумській, Кіровоградській, Одеській та Львівській областях, тоді як найбільший відтік попиту зафіксовано в Закарпатті, Житомирі та Тернополі. У Києві співвідношення між кількістю оголошень про оренду та відгуками на них у березні становило 1:3, тоді як в інших регіонах ці показники відрізнялися в кілька десятків разів.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.