Наступ на Сумщину: причини активізації російських диверсійно-розвідувальних груп на кордоні та їх просування в регіоні.

Сумщина знову під прицілом: удари балістичних ракет по мирному населенню, активізація диверсантів на кордоні та нові загрози з боку Росії. Фокус з'ясував, що відбувається на північному напрямку та чи готова Україна до можливої ескалації.

У неділю, 13 квітня, російські військові завдали удару по центру Сум, використавши дві балістичні ракети. Ця атака відбулася вранці, коли місцеві жителі поверталися з церковних служб на Вербну неділю. Як повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій України, внаслідок обстрілу загинуло 34 особи, а ще 117 отримали поранення. Кирило Буданов, очільник Головного управління розвідки, вказав на підрозділи, відповідальні за ракетний удар по Сумах. За його інформацією, запуск ракет здійснили 112-та та 448-ма ракетні бригади Збройних сил Російської Федерації, базуючись у Воронезькій та Курській областях.

Дії Росії отримали осуд з боку західних лідерів, а радник Трампа з українських питань, Кіт Келлог, висловив свою критику щодо російських дій, підкресливши, що президент Білого дому прагне якнайшвидшого завершення конфлікту. Президент США Дональд Трамп зазначив, що Росія "зробила помилку", завдавши удару балістичними ракетами по Сумах.

До того ж у напрямку Сумщини активізувались диверсійно-розвідувальні групи російської армії. Вони займаються розвідкою оборони української армії, атакують українські позиції для того, щоб, можливо, вбити або захопити їх в полон. А також мінують прикордонні території. Про це розповідав речник ДПСУ Андрій Демченко.

"Якщо розглядати ситуацію цього року, то найбільша активність спостерігається у діяльності диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) в Сумській області, зокрема на північному напрямку, поблизу Чернігівської області. Протягом останніх кількох тижнів було виявлено дві ворожі групи під час їхньої спроби проникнення на нашу територію. Виникали стрілецькі зіткнення, і ми залучили мінометні підрозділи для завдання ударів по позиціях цих груп. В результаті, вони були змушені відступити за межі нашого кордону, не досягнувши запланованих цілей. У одному з випадків ми маємо підтвердження, що їхній відступ супроводжувався втратами," — повідомив Демченко.

Олександр Коваленко, військово-політичний експерт з групи "Інформаційний спротив", висловив думку, що Росія наразі не має достатніх ресурсів у Курській області для наступу на Суми і захоплення Сумської області. На даний момент їх можливостей вистачає лише для виконання диверсійних операцій.

"Це підтверджує той факт, що коли українські Сили оборони активізували свої дії в Бєлгородській області, російські війська були змушені зупинити частину підрозділів, які рухалися з Курщини в напрямку Покровська для посилення наступу, і повернути їх назад до Бєлгородської області для підкріплення місцевих сил," - зазначає експерт у коментарі для Фокусу.

На його думку, наразі майже на кожному напрямку у росіян обмежені військові ресурси. Зокрема армія РФ відчуває дефіцит повноцінних резервів для підсилення та забезпечення загальновійськової наступальної операції. Також військовий оглядач додав, що диверсійно-рейдові дії російська армія буде продовжувати здійснювати на Сумщину. Але якщо на Курщині розпочнеться значне накопичення військ РФ, достатніх для наступу на Сумську область, то військове командування України про це обов'язково попередить. Наразі чисельність російських військ на Курщині залишається стабільно у районі 60 тисяч військових, що було і місяць тому.

За словами Олександра Коваленка, основна мета російських військ зараз -- перерізати трасу Н-07 "Суджа - Суми" та встановити контроль над нею на території Сумської області.

"Саме тому вони просуваються в напрямку до цієї траси через Басівку. Переважно російська армія буде продовжувати займатись рейдовою диверсійною діяльністю при кордоні з Сумщиною. Зокрема, заходити углиб української території більш ніж 5, максимум 7 кілометрів від кордону. Більше вони заходити не можуть, бо там знаходяться українські оборонні рубежі" -- підкреслив експерт.

Коваленко зазначив, що для забезпечення захисту прикордонних міст, таких як Харків і Суми, від балістичних ударів з боку російських військ необхідно розмістити там системи протиповітряної оборони Patriot. Проте, існує кілька складнощів, які потрібно вирішити.

Експерт підкреслив, що українській протиповітряній обороні бракує достатньої кількості систем Patriot для ефективного захисту як цивільного населення, так і військових. Він також зазначив, що якщо ці комплекси розміщувати в містах, розташованих всього за 20-40 кілометрів від російського кордону, їхня життєздатність не перевищить тижня або двох. У такому випадку Україна залишиться без цих важливих засобів протиповітряної оборони. Це створює досить складну ситуацію.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський заявив про готовність України придбати у США системи ППО на суму 30-50 мільярдів доларів. Фокус розбирав, де Україна візьме на це кошти.

Крім того, Україні стало важче перехоплювати балістичні ракети, оскільки Росія активно працює над удосконаленням своєї зброї. Як повідомляє Фокус, підтримка з боку інших країн сприяє модернізації російських ракет.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.