З початку доби на фронті зафіксовано 80 конфліктів, збройні сутички відбуваються на восьми різних напрямках.
Як передає Укрінформ, про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці та оприлюднив оперативну інформацію станом на 16:00 п'ятниці, 9 травня.
Російські війська обстріляли прикордонні населені пункти Архипівка та Миколаївка в Чернігівській області, а також Марчихину Буду, Білу Березу, Уланове, Баранівку та Кучерівку в Сумській області. Крім того, Бояро-Лежачі та Дорошівка в Сумській області стали мішенню для ударів з використанням керованих авіабомб.
На Харківському фронті українські військові успішно відбили дві атаки ворога поблизу Вовчанська.
На Лиманському напрямку загарбницька армія атакувала дев'ять разів поблизу Липового та в напрямку Греківки, Нового Миру, Зеленої Долини. Одне боєзіткнення триває.
У Краматорському секторі українські військові успішно зупинили три спроби ворога просунутися в напрямку Часового Яру, Білої Гори та Курдюмівки, при цьому ще чотири боєзіткнення продовжуються.
У Торецькому секторі противник здійснив 10 атак поблизу Дачного, Диліївки, Щербинівки та Торецька, п'ять з яких переросли в тривалі зіткнення.
На Покровському напрямку з початку доби ворог здійснив 18 спроб витіснити українських військових із зайнятих позицій у районах населених пунктів Олександропіль, Новоторецьке, Промінь, Єлизаветівка, Даченське, Звірове, Удачне, Котлярівка, а також у напрямках Новомиколаївки та Троїцького. Сили оборони успішно відбили 13 атак, і наразі триває п'ять зіткнень.
На напрямку Новопавлівки противник здійснив 18 атак в околицях населених пунктів Багатир, Костянтинопіль, Одрадне, Рівнопіль, Новосілка, Вільне Поле, Привільне, а також у напрямку Новополя та Зеленого Поля. В даний час тривають одинадцять зіткнень.
На Оріхівському напрямку Сили оборони відбили два ворожі штурми в районах Малих Щербаків та Щербаків.
На Придніпровському напрямку ворог здійснив чотири спроби просунутись вперед, бої тривають у трьох локаціях.
В напрямках Куп'янська, Сіверська та Гуляйполя ворог не здійснював активних наступальних операцій.
У Курській області українські захисники успішно відбили три атаки російських військ, тоді як ще чотири боєзіткнення тривають. З початку доби противник здійснив п’ять авіаційних ударів, скинувши на позиції українських військових та населені пункти дев’ять керованих бомб, а також провів 153 артилерійські обстріли.
На інших напрямках фронту ситуація суттєвих змін не зазнала.
За даними Укрінформу, збройні сили Росії прагнуть витіснити сили оборони з центральної зони Часового Яру, зокрема, застосовуючи безпілотники "Молнія-1".