Кабінет Міністрів України спільно з Міністерством аграрної політики та іншими партнерами ініціює програму, яка передбачає забезпечення агровиробників насінням.

Міністерство аграрної політики та продовольства України активно працює над пошуком нових шляхів підтримки вітчизняних аграріїв. У співпраці з міжнародною компанією "Байєр" та Всеукраїнською асоціацією громад, відомство ініціює програму з розподілу насіннєвого матеріалу.

Компанія "Байєр", за підтримки Міністерства аграрної політики, безкоштовно надасть фермерам з Донецької, Запорізької, Сумської, Харківської та Чернігівської областей (за винятком тимчасово окупованих зон) насіння кукурудзи для весняного посіву у 2025 році. Доставку насіння організує Всеукраїнська асоціація громад в рамках ініціативи "Згуртовані громади", яка реалізується за сприяння американського народу.

Міністерство аграрної політики постійно працює над новими способами підтримки фермерів. Сьогодні ми з радістю пропонуємо допомогу аграріям, які перебувають на прифронтових територіях. Передане насіння дозволить агровиробникам з цих регіонів обробити близько 10 тисяч гектарів кукурудзи та зібрати приблизно 120 тисяч тонн врожаю. Ця ініціатива є ще одним важливим кроком у зміцненні продовольчої безпеки України в умовах війни, - підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

Щоб отримати підтримку, господарство повинно пройти реєстрацію в Державному аграрному реєстрі (ДАР) в статусі юридичної особи або фізичної особи-підприємця. Це також стосується сімейних фермерських господарств. Якщо ваше господарство ще не зареєстроване в ДАР, ви можете здійснити цю процедуру, перейшовши за вказаним посиланням.

Допомогу можуть отримати аграрії, що обробляють землі площею від 5 до 500 гектарів у вказаних регіонах.

Зацікавленим агровиробникам необхідно подати заявку в ДАР на участь у програмі "Отримання насіння кукурудзи бренду DEKALB®". Прийом заявок триватиме з 21 по 30 квітня або до вичерпання обсягів допомоги.

У разі позитивного рішення щодо заявки, Всеукраїнська асоціація громад надішле на електронну адресу, зазначену в заявці, лист з детальною інформацією про час і місце отримання насіння.

Кожен затверджений учасник програми матиме можливість отримати до 25 посівних одиниць кукурудзяного насіння (з розрахунку 1 одиниця на 1 гектар) в залежності від оброблюваної площі. Процес розподілу насіння стартує на початку травня і триватиме приблизно два тижні.

З початку повномасштабного вторгнення Всеукраїнська асоціація громад в рамках ініціативи "Згуртовані громади" за підтримки Програми АГРО здійснила поставку 810 тонн насіння овочів і зернових для посіву. Це насіння було надано американськими компаніями, щоб сприяти відновленню агровиробництва в постраждалих регіонах. Завдяки цій ініціативі понад 1700 агровиробників та більше 300 тисяч домогосподарств з 971 громади змогли зібрати приблизно 500 тисяч тонн врожаю.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.