Ціни на дачі в Україні значно зросли: де можна знайти найбільш доступні варіанти заміських будинків?
Найбільш витратним варіантом є купівля дачі в Київській області.
Ситуація на ринку дачних продажів варіюється в залежності від географічного розташування: у західних областях спостерігається зростання кількості оголошень про продаж з 2024 року, тоді як у східних регіонах, навпаки, відзначається помітне зниження. Загальною тенденцією для всіх областей є зменшення попиту і значне підвищення цін на початку 2025 року. Цю інформацію наводить огляд "OLX Нерухомість", представлений УНІАН.
Зокрема, у центральних районах України фіксується підвищення цін та зниження попиту. Найвищі витрати на придбання дачі спостерігаються в Київській області, де медіанна ціна становить 4,5 млн грн, що на 10% вище, ніж у квітні 2024 року. В інших регіонах ціни є нижчими. Проте, з квітня 2024 до квітня 2025 року ціни помітно зросли, особливо в:
В Вінницькій області спостерігається зростання на 51%, досягнувши 2,6 мільйона гривень.
Житомирська область: зростання на 37%, досягнувши 1 мільйона гривень.
Черкаська область: зростання на 27%, досягнувши 706 тисяч гривень.
Найнижчі витрати на придбання дачі спостерігаються в Чернігівській області, де медіанна ціна становить 373 тисячі гривень, що на 6% більше, ніж у квітні 2024 року.
Пропозиція істотно збільшилася лише у Вінницькій області, де спостерігається зростання на 31% з квітня 2024 року. У решті центральних регіонів цей показник залишається на рівні не вище 8%.
У західному регіоні України спостерігається стійкий інтерес та підвищені ціни. Відзначається значне зростання медіанних цін на дачні ділянки в усіх західних областях, а саме:
- Тернопільській: +38%, до 1,8 млн грн;
Львівський регіон: зростання на 29%, досягнувши 3,6 мільйона гривень.
У Закарпатті середня вартість дачі піднялася на 26%, досягнувши 4,3 млн грн. Це найвищий показник серед західних областей і майже зрівнявся з цінами в Київській області.
На початку 2025 року в Закарпатті спостерігається суттєве зростання кількості оголошень про продаж дач — на 24%. У порівнянні з цим, інші області демонструють значно скромніші результати: Львівська область зросла на 6%, Волинська — на 5%, а Тернопільська — навпаки, знизилася на 3%.
У квітні 2025 року інтерес до придбання дач в західних регіонах України залишився приблизно на такому ж рівні, як і в аналогічному періоді 2024 року.
Щодо південних та південно-східних регіонів України, медіанні ціни на дачі залишилися практично незмінними в порівнянні з квітнем 2024 року.
- Одеська область: +8%, до 3,1 млн грн;
- Дніпропетровська область: -2%, до 1 млн грн;
- Запорізька область: -3%, до 882 тис. грн;
- Миколаївська область: +7%, до 830 тис. грн.
Аналітики з "OLX Нерухомість" відзначають, що в порівнянні з квітнем 2024 року спостерігається зниження кількості пропозицій по продажу дач. Зокрема, в Одеській області кількість оголошень зменшилась на 11%, у Запорізькій — на 14%, у Дніпропетровській — на 10%, а в Миколаївській — на 2%.
"Попит змінився нерівномірно. На півдні він зріс (Одеська +25%, Миколаївська +1%), а на південному сході зменшився (Запорізька -11%, Дніпропетровська -10%)", - йдеться в огляді.
На сході України медіанна вартість дачі зросла. До прикладу, +10% у Харківській області (до 1,2 млн грн) та +17% у Сумській (до 584 тис. грн).
Натомість кількість оголошень про продаж дач у квітні 2025 зменшилась. Найбільш помітно на Сумщині (-18%). На Харківщині зміни несуттєві (-3%).
Попит на купівлю дач збільшився лише у Харківській області (+27%), а у Сумській він очікувано зменшився (-18%).
Згідно з інформацією, наданою УНІАН, ціни на оренду однокімнатних квартир у ряді українських міст знизилися. Як повідомляє Lun.ua, найбільше падіння зафіксовано в Полтаві, де оренда зменшилася на 31% і тепер становить в середньому 9000 гривень. Також спостерігається зниження цін на квартири в Ужгороді - на 10%, а у Львові - на 9%.
На платформі OLX Нерухомість провели аналіз витрат українців на довготривалу оренду однокімнатних квартир у різних містах країни. Виявилося, що найбільші витрати на оренду спостерігаються в Ужгороді, Львові та Києві. Зокрема, мешканці Ужгорода витрачають 75% своїх доходів на оренду житла. Натомість, найнижче співвідношення вартості оренди до зарплати зафіксовано в Херсоні, де оренда однокімнатної квартири обходиться в 15% від середньої зарплати.