«Прокачати» корову та залишити телевізор…

2019-07-11 12:02

Наприкінці червня в Києві відбувся престур для журналістів Чернігівської й Сумської областей, організований Estonian center of Eastern partnership та Українським кризовим медіацентром. Причому Чернігівщину під час цього заходу представляв лише один журналіст – кореспондент «Деснянської правди».

Село і люди

Однією із зустрічей стала розмова з в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольгою Трофімцевою
– Я не бачу причин боятися відкриття ринку землі. Дехто лякає якимось хаосом, але, фактично, хаос відбувається нині з цим рейдерством, яке дозволяється, в тому числі, через юридичні прогалини й тому подібне. Я вважаю, що з ринком землі потрібно рухатися вперед. Безумовно, з обмеженнями й перехідними періодами, – зазначила пані міністерка. – Потрібно давати стимули бізнесу для того, щоби він мав мотивацію для інвестицій. Ніхто не вкладатиметься у зрошування, тому що земля не його: «Навіщо я вкладатиму гроші, якщо не знаю, чи залишуся працювати на цій землі, чи ні?..»

Крім мораторію на продаж ринку землі, об який зламали багато списів представники численних політичних сил, однією з важливих тем залишається молоко. Точніше – посилювання вимог до якості цього продукту. Вже з 1 січня 2020 року так зване молоко другого класу прийматиметься виключно для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин). У результаті ледве не більшість приватних господарств, які тримають по 1-2 корови, не матиме можливості вигідно здавати молоко, адже не зможе забезпечити якість вище 2-го ґатунку. 

– Сьогодні те молоко, що його виробляють люди, у яких 1-2 корови… По-перше, якість у нього нульова. І це добре, якщо ви особисто знаєте цю, умовно, бабу Галю, й вона не додає в молоко ані порошку, ані чо-гось іще. А взагалі, якщо казати про виробництво молочних продуктів, у підсобних господарствах воно не відповідає навіть найнижчим стандартам: це доїння руками в незрозумілі відра й таке інше. Єдиний шлях – об’єднуватися хоча б у мінімальні корпоративи на 5-10 років. З десятьма коровами вже можна нормально почуватися, отримати фінансування й від держави, купити доїльний апарат. Іншого шляху, крім об’єднання, немає, – розповіла про те, яким вона бачить майбутнє власників корів, Ольга Трофімцева. – Можливо, скажу непопулярну річ, але у нас рівень фінансової, економічної, політичної грамотності дуже низький. Люди не вміють відстоювати свої права, розробляти бізнес-план. Це прикро. Потрібно їм допомагати. У нас є система дорадництва для мікровиробників. Нині в областях ми запустили мобільні центри, які інформують про держпідтримку та інше… (наприклад, 5 липня подібна зустріч з мобільним центром мала відбутися в залі Сновської РДА, а 9 липня – в залі Срібнянської РДА. – Авт.).

Телевізор не відключать

Іще одна зустріч у рамках престуру була з членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергієм Костинським, із яким, у першу чергу, журналісти обговорювали розвиток місцевого радіомовлення. Адже зараз пріоритет ради – розвивати радіомовлення місцевих (районних) станцій у FM-діапазоні. І тут Чернігівській області є чим пишатися. Адже редакція борзнянського районного радіо­мовлення потрапила до переліку найуспішніших радіостанцій серед ОТГ України. 
Але була й новина, яка порадує тих, хто ще не встиг придбати телевізори чи пристрої, які допомагають приймати цифровий сигнал. 

– Загалом, технологія (аналогового телебачення. – Авт.) продовжена до кінця року. Але ми будемо звертатися до Кабміну, щоби для Сумської, Чернігівської, Харківської, Донецької, Луганської та Херсонської областей ця технологія була збережена щонайменше ще на один рік. Я вважаю, нам аналогове телебачення потрібно зберігати якомога довше, поки ми не переможемо, не повернемо свої території, – зазначив пан Костинський. 
Тож принаймні до кінця року мешканці Чернігівщини можуть бути спокійними: телевізори, навіть старі, продовжать показувати улюблений канал… А там, сподіватимемося, й перемога України у війні не за горами. Тож побажаймо успіху нашим захисникам, про яких ми щодня пам’ятаємо.

Сергій КАРАСЬ
Фото із зустрічі з в. о. міністра агрополітики

Інші новини:


СТО «MOTOR» – найсучасніша станція технічного обслуговування автомобілів

СТО «MOTOR» – найсучасніша станція технічного обслуговування автомобілів, загальною площею понад 770 кв. м, пропонує всім власникам автівок вигідно підготувати свій автомобіль до нового весняного сезону.

2021-04-19 11:46