Андрій Дериземля: «У нас командна робота!»

2022-02-10 19:11

Депутат Чернігівської міської ради Андрій Дериземля очолює її найбільшу фракцію – політичної партії «Рідний дім». До фракції входить 26 депутатів. Кожен зі своїм характером, поглядом на проблеми і баченням, як їх вирішувати. 

Працювати така чисельна фракція має, як єдиний механізм, тож і її очільник мусить бути дипломатом, стратегом і мати беззаперечний дар переконання.

Рік роботи показав – Андрій Дериземля має всі ці якості, адже кожного сесійного засідання фракція демонструє командну роботу, а депутати, що входять до її складу, є найбільш дисциплінованими і намагаються не пропускати засідань сесії без поважних причин. 

Рівнятися їм є на кого, адже сам голова фракції відвідав 100% засідань сесій, як і засідань комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин, до складу якої він входить. 

Депутати фракції подали за рік 203 депутатські звернення, з яких найбільше особисто Андрій Дериземля – 32.

– Андрію, робота депутата міської ради – не тільки робота в комісіях чи участь у засіданнях сесій. Це ще й робота на своєму окрузі та зустрічі з виборцями. Працюєте? Зустрічаєтеся?

– Обов’язково! Провів понад 30 особистих зустрічей із мешканцями в різних мікрорайонах міста. Питання озвучуються різні, в тому числі й проблемні, на підставі яких потім подаю депутатські запити та звернення, в тому числі й у відповідні структурні підрозділи.

– Які прохання найчастіше отримуєте?

– Найбільше прохань допомогти у вирішенні проблем, що стосуються питань дорожнього господарства, ЖКГ та благоустрою – ремонтів під’їздів, міждворових проїздів, чистки дерев, заміни поштових скриньок, встановлення сміттєвих баків тощо. 

– Як щодо особистих звернень чернігівців?

– Було 45 особистих звернень. Знову ж таки, найбільше стосувалося комунальних питань, у тому числі й у приватному секторі – просили про ямковий ремонт дороги. Мешканці багатоповерхівок зверталися стосовно встановлення парканів біля будинків, ремонту ґанків під’їздів, заміни поштових скриньок у будинках, встановлення знаку заборони стоянки біля будинку. Було звернення щодо перейменування вулиці Молчанова – після закону про децентралізацію допустили помилку. На прохання мешканців також відремонтовано сходи до спортивних баз через Десну. 15 звернень стосувалися асфальтування прибудинкових територій та капітального ремонту доріг: вул. Гетьмана Полуботка, 80; проспект Перемоги, 147, 149; вул. Захисників України, 11; вул. Академіка Павлова; проспект Миру, 26; вул. Рокосовського 23, 25, 27.

– Особисті прохання бувають?

– Так, люди, які опинилися у скрутних життєвих обставинах чи мають проблеми зі здоров’ям, просять надати матеріальну допомогу – із коштів депутатського фонду її отримали 10 мешканців міста. Також була надана допомога двом школам – №1 і №30, дитсадку №52 та школі мистецтв. Інколи громадяни потребують юридичної допомоги в певних питаннях.

– Знаю, що ви брали безпосередню участь і допомагали мешканцям гуртожитків відстоювати їхні права. Нещодавній випадок – гуртожиток «Сіверянки». Чим закінчилася справа?

– Справді, мешканці цього гуртожитку до мене зверталися. Вони просили, аби гуртожиток ПАТ ВТС «СІВЕРЯНКА» за адресою: вул. Шевченка, 246 А передали на баланс міста. Це питання вирішено позитивно, і мешканці найближчим часом зможуть реалізувати своє право на приватизацію житла.

На особливому контролі тримав питання вирішення статусу гуртожитку по вул. Рокосовського, 6 А. На сесії рішенням міської ради було надано дозвіл на приватизацію житла в цьому гуртожитку. Проводилися зустрічі з мешканцями будинків (із залученням представників інших структурних підрозділів міської ради), щоби розглянути питання вибору управителя, обговорити адміністративні та технічні труднощі тощо.

– Ви – очільник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради. З огляду на це, мабуть, звертаються і з різними «сімейно-спортивними» питаннями?

– Так, і дуже часто. Просять допомогти облаштувати дитячі майданчики, майданчики для гри в футбол, волейбол тощо. Так, на вул. Всіхсвятській, 6, на прохання мешканців був відновлений дитячий майданчик, а по вул. Малиновського, 36, встановлено кілька елементів майданчика. 

Протягом року надавав допомогу в проведенні різних спортивних, фізкультурно-оздоровчих, молодіжних, дитячих заходів як організатор, так і безпосередній учасник. Наприклад, «Пробіг єдності» на підтримку Єдності України, напівмарафон «Нова пошта», заходи до Дня сім’ї, Дня молоді, Дня захисту дітей.

– Чи берете участь у заходах як благодійник?

– До Новорічних та Різдвяних свят привітав солодкими подарунками вихованців Чернігівських навчально-реабілітаційних центрів №1 та №2, а також Чернігівського НРЦ для дітей із зниженим зором обласної ради. Особливу увагу приділяв дитячому будинку сімейного типу Тимофієвих. Родина Тимофієвих одна з перших у Чернігові створила дитячий будинок сімейного типу. В сім’ї виховуються 13 дітей різного віку. Вітав їх із Днем захисту дітей та Новорічними святами, презентував спортивну форму, атрибутику та солодощі. 

За запрошенням Галини Володимирівни Бондарець – завідувачки бібліотеки-філії №4 Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи завітав до закладу з книжковими подарунками, а також нагородив переможців конкурсу новорічного малюнку, організованого Чернігівською міською бібліотекою для дітей імені О.П. Довженка.
Спільно із депутатами – колегами по фракції̈ «Рідний дім» та помічниками депутатів протягом року долучалися до акції в обласному Центрі крові.

– Ви доклали чимало зусиль, щоб у нашому місті з’явився сучасний Палац спорту. На якому етапі зараз перебуває це питання?

– Робота в цьому напрямку велася досить тривалий час: відбулися слухання щодо місця розташування та наповнення Палацу, затверджено проєкт будівлі. Після неодноразових зустрічей із керівництвом Міністерства молоді та спорту, обласної держадміністрації будівництво Палацу спорту включено до загальнодержавного проєкту «Велике будівництво». Тепер цими питаннями опікуватимуться облдержадміністрація та обласна рада.

– На останній сесії міської ради ви запропонували до розгляду питання про надання дозволу Управлінню ЖКГ на розробку проєкту землеустрою ділянки, де вже цього року має з’явитися сучасний урбан-парк. Розкажіть про це трохи детальніше.

– На жаль, ми виявилися останнім обласним центром в країні, який не виділив площу під будівництво, що має відбуватися за кошти державного бюджету. Тому потрібно було поспішати, щоби встигнути «застрибнути в останній вагон». Тож питання на сесії подавав з голосу, бо часу його готувати просто не було. Депутати за нього проголосували, виділивши земельну ділянку площею близько чотирьох гектарів у районі вул. Савчука та вул. 1-ша Кордівка. У Чернігові виділили на три гектари більше спеціально для можливості розташування спортивних елементів таким чином, аби зберегти якомога більше дерев на цій території. А також, щоб урбан-парк «вписався» в уже існуючий проєкт реконструкції Центрального парку культури та відпочинку. Після будівництва чернігівський урбан-парк буде доповнений додатковою спортивною інфраструктурою, яку не передбачає державний проєкт – майданчиками для гри у волейбол, теніс тощо. Орієнтовна вартість проєкту – близько 80 мільйонів гривень. 

– Доля стадіону «Локомотив». Чи буде там реконструкція?

– Безумовно, місто потребує ще одного стадіону, особливо в цьому мікрорайоні. Якщо повернутися до історії, там планувалася реконструкція стадіону і побудова сучасних великих спортивних залів. Є навіть проєктно-кошторисна документація, котра пройшла експертизу. Станом на 2018 рік вартість реконструкції становила 135 мільйонів. На жаль, міському бюджету самотужки не під силу було це зробити. Щороку ми намагаємося брати участь у різних програмах, аби отримати субвенцію з державного бюджету за програмою Міністерства молоді та спорту. На жаль, отримати підтримку поки що не вдалося. Сподіваюся, до вирішення цього питання зможе долучитися облдержадміністрація. Можливо, тоді питання зрушить із місця. 

– Не можу не спитати – вболіваєте за наших на Олімпіаді?

– Звісно! В першу чергу, за збірну біатлону. Попереду ще багато гонок, не тільки в біатлоні, вірю, що українські спортсмени зможуть вибороти нагороди. Сподіваюся, серед них будуть і чернігівці.

– Тож побажаємо їм удачі!

Спілкувалася Алла ПРИМА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ДЕПУТАТА ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ АНДРІЯ ДЕРИЗЕМЛІ

Адреса: м. Чернігів, вул. Мстиславська, 9, каб. 212.

Прийом здійснюється в останню середу місяця з 12:00 до 14:00.

В інший час прийом проводять помічники як у приймальні, так і за телефонами (050) 955 58 73 і  (063) 252 59 84. 
Про свою роботу депутат звітує в соцмережах Фейсбук та Інстаграм, де публікуються депутатські новини та короткі звіти про виконання запитів виборців. 

МОВОЮ ФАКТІВ І ЦИФР

Зустрічі з чернігівцями у різних мікрорайонах, де озвучуються проблемні моменти, на підставі яких формуються депутатські запити та звернення:

- вул. Гетьмана Полуботка, 78 - ремонт проїздів;
- вул. Шевченка, 246 А - створення ОСББ;
- вул. Всіхсвятська, 6, 8, 10, 10 А, 12 - питання благоустрою; 
- проспект Перемоги, 143 (спільно з представниками ЖКХ та «Зеленбуд») – ремонт прибудинкової території;
- вул. Сосницька - щодо відсутності твердого покриття дороги; 
- благоустрій території кладовища у мікрорайоні Бобровиця;
- вул. Малиновського, 36 та 41 з приводу контейнерів для збору відходів;
- проспект Миру, 26 та проспект Перемоги, 85 - з питань прибудинкової території, чистки дерев, заміни поштових скриньок, встановлення сміттєвих баків;
- вул. Захисників України - ремонт прибудинкової території;
- вул. Гетьмана Полуботка, 80 і просп. Перемоги, 149 - встановлення сміттєвих баків;
- вул. Рокосовського, 11 та 13 - санітарна обрізка дерев і впорядкування міжбудинкових проїздів;
- і ще понад 30 зустрічей.

Станом на 31.12.2021 року більшість звернень виконана.

У межах виконання повноважень як депутата, так і начальника управління на особливому контролі - питання розвитку й оновлення матеріально-спортивної бази міста, молодіжної та дитячої інфраструктури

Завершено будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту на території комплексної ДЮСШ № 2 по вул. Захисників України, 3 Б. 

Завершено будівництво скейт-майданчика в парку «Березовий гай». 

За планом капітального ремонту КНП «Центр спортивної боротьби» ЧМР придбано та встановлено 210 нових біметалевих радіаторів центрального опалення. 

У стадії завершення роботи з реконструкції велобази ДЮСШ «Україна» ЧМР по вул. Шевченка, 53. 

Розпочата реконструкція будівлі КПНЗ «Комплексна ДЮСШ №2» ЧМР по вул. Ціолковського, 8.

Протягом 2021 року були проведені капітальні ремонти приміщень клубів за місцем проживання: «Інтелект» (вул. І. Мазепи, 12 А, загальною площею 158 м кв) та «Джерельце» (вул. Льотна, 25 А, загальною площею 79 м кв). Вперше за роки існування клубів зроблений капітальний ремонт, облаштований пандус (на базі клубів плануються заняття дітей з особливими потребами). У кожному клубі створені окремі ігрові кімнати (аерохокей, настільний футбол, настільний теніс, електронний баскетбол та дартс). Придбано за рахунок коштів міського бюджету й у межах реалізації проєкту Бюджету участі «Клуби здорового способу життя» для всіх клубів та частково оновлено – меблі, оргтехніку, комп’ютерну техніку, музичне обладнання, матеріали для проведення майстерень і організації змістовного дозвілля дітей та молоді на суму майже 300 тис. грн.

Реконструйовані спортивні майданчики – вул. Самострова, 22, вул. Генерала Пухова, 148-150, вул. Курсанта Єськова, 8.  

Відновлені дитячі та спортивні майданчики – по вул. Реміснича, 31, просп. Перемоги, 163, просп. Перемоги, 42-44, вул. Волковича, 11-13, вул. Космонавтів, 1, вул. Всіхсвятська, 6, вул. Красносільського, 75, вул. 1-ї Гвардійської Армії, 37.
 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13