Про обов’язки помічниці народного депутата Сергія Гривка - Ірини Радченко

2022-02-02 10:39

Як відомо, чернігівець, народний депутат України IX скликання Сергій Дмитрович  Гривко, 1985 року народження, приступив до депутатських повноважень 29 серпня 2019 року. Він є членом депутатської фракції політичної партії «Слуга Народу», головою підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їхніх підприємств і громадських об’єднань Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Про його діяльність у пресі  та Інтернеті є багато загальнодоступної інформації. Але ми хочемо розповісти нашим читачам про обов’язки вірних «зброєносців» наших нардепів та познайомити вас із помічницею нардепа Сергія Гривка – 25-річною Іриною Радченко.

Ірина незаміжня, має вищу освіту, закінчила Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін ім. О.М. Лазаревського.

– Ірино, сьогодні активну підготовку помічників депутатів проводять три організації: Центр політичної освіти, Школа помічника народного депутата та Академія сучасного політика. Де ви проходили навчання?

– Моя історична освіта дозволяє мені працювати  помічницею народного депутата.

–Чи є офіс Сергія Гривка в Чернігові, якщо так, то за якою адресою?

– Так, приймальня Сергія Дмитровича розміщується за адресою: вулиця Коцюбинського, 49. Час роботи: з 09:00 до 18:00. Обідня перерва: з 14:00 до 14:45, вихідні дні: субота й неділя.

– Як ви стали помічницею нардепа? З політичних міркувань чи, може, це початок вашої кар’єри? Ви були знайомі раніше із Сергієм?

– Працювати у держслужбі – було моєю давньою мрією, але все не складалося. На той час, коли Сергій Дмитрович зініціював пілотний проєкт – Інноваційно-інформаційний центр креативної економіки «Родзинки України», я перебувала в пошуку роботи, і мені запропонували працювати проєктним менеджером. У ході роботи було кілька успішних проєктів, і  так склалося, що шеф запропонував бути помічником. Я не вагаючись погодилася. Сергій Дмитрович – голова підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю, а для мене ця сфера діяльності дуже близька. Він гарний керівник, має чіткі принципи в житті, в нього є чому повчитися. Тому я одразу зрозуміла, що отримати такий досвід буде доволі цінним для мене. Крім того, ми сходимося у політичних поглядах та міркуваннях, що дуже важливо.

– Що для вас означає статус помічника народного депутата?

– Для мене – це можливість звернути увагу на соціальні проєкти, що існують в нашому суспільстві й направити всі свої сили та ресурси на їхнє втілення. Помічник нардепа – це інструмент, своєрідний «рупор», завдяки якому голос звучить голосніше та спонукає до змін. Це можливість, що дозволяє бути почутим і зробити позитивний внесок для України.

– Що входить до ваших обов’язків?

– У шефа троє помічників, тому обов’язки розділені. Один помічник працює у приймальні в Чернігові, другий – безпосередньо з Сергієм Дмитровичем у Верховній Раді. Щодо мене, то я займаюся зовнішньою комунікацією, спілкуванням у громадах тощо. Організовую зустрічі з виборцями. Також до кола моїх обов’язків входять ведення соціальних мереж та робота зі ЗМІ. Нині опановую нову для себе нішу - написання проєктів та грантових програм. Вважаю, що ця діяльність дасть можливість залучення коштів для проєктів, яких на данний час потребують громадські організації та громади.

– Тобто у вас нема постійного графіку роботи. Мабуть, бувають ненормовані дні? Чи працюєте ще десь?

– Так, мій робочий день та його хід залежить від поставлених Сергієм Дмитровичем завдань. Наприклад, улітку, коли зазвичай в області відбуваються Дні сіл, я працювала з 9.00 до       21.00. Ми, як правило, їздимо в села з подарунками для дітей, зустрічаємося, спілкуємося з виборцями. Сьогодні у першій половині дня я працювала за комп’ютером, а ввечері їздила до Центру медико-соціальної і фізичної реабілітації осіб з інвалідністю з вадами фізичного розвитку «Інтеграція». Взагалі, мій день завжди починається з моніторингу новин. А далі - в залежності від поставлених задач.

З недавнього часу я пробую себе в ролі підприємниці. У нас сімейний бізнес, квіткова майстерня «Florboutigue», яка розташовується за адресою: вул. Кирпоноса 25. Для мене - це новий цікавий досвід. Побачимо, що з цього вийде.

– Ви молода й гарна дівчина. Друзі та знайомі, мабуть, вважають вас парою?

– Так, у мені досить часто про це запитують. Але я не змішую роботу та особисте життя. Я чесно та старанно виконую свої обов’язки помічниці народного депутата. Щодо особистого: наразі моє сердце вільне, але я мрію про родину.

– Минулого скликання офіційний оклад помічника становив 4,9 тис. грн. Який він у вас зараз?

– Оклад залишився в тому ж розмірі, але я маю премію до окладу, яка залежить від обсягу виконаної роботи.

– З якою крилатою фразою, висловлюванням або приказкою ви йдете по життю?

– Я не здаюсь там, де здаються інші.

– Чи маєте далекосяжні плани на майбутнє? Можливо, теж бажаєте стати депутатом?

– Життя досить непередбачуване. Але найголовніше, що плани та цілі на майбутне є. Поки що – це секрет.

Спілкувалася Наталія МАЧЮЛІС

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55