Регіна Гусак: людина конкретних справ і реальних результатів

2020-10-22 12:35

Досьє: 41 рік, досвідчена та успішна керівниця, активна громадська діячка, директорка комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр №2», волонтерка з 20-річним досвідом, засновниця громадської організації «Жменя», кураторка та організаторка багатьох благодійних проєктів, лауреатка обласної премії імені Софії Русової, депутатка Чернігівської міської ради VІІ скликання і, без перебільшення, чудова людина з великим серцем. Життєрадісна, добра, чуйна, небайдужа до життя та потреб чернігівців, нашого міста в цілому і, зокрема, проблем інклюзивної освіти, соціальної адаптації та реабілітації дітей з інвалідністю. Педагогиня за освітою та покликанням, фахова психологиня. Кандидатка в депутати Чернігівської міської ради від партії «Рідний дім» по виборчому округу №5.

Народилася 1979 року в місті Чернігові в родині педагогів. Навчалася в Чернігівському ліцеї №22. Має дві вищі освіти. Закінчила з відзнакою Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка за спеціальностями «Практична психологія», «Вчитель історії» та «Корекційна педагогіка». У 2001 році працювала практичним психологом у Чернігівському ліцеї №22. У 2013-му — методистом відділу інклюзивного навчання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського. 2016 року стала директоркою Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2. За вагомий особистий внесок у розвиток освіти та громадську діяльність неодноразово була відзначена дипломами, грамотами і подяками. У 2012 році Регіна Гусак стала переможницею обласного конкурсу «Благодійник року» в номінації «Кращий волонтер». У 2016-му — лауреаткою XIX міського конкурсу «Жінка року-2016». 2017 року — лауреаткою обласної Премії імені Софії  Русової. 2018-го її нагороджено грамотою Верховної ради України за заслуги перед українським народом.

Пані Регіна — професіонал своєї справи. Людина, яка в будь-який момент готова надати допомогу. Працьовита, цілеспрямована, рішуча та наполеглива. Турботлива і любляча мама двох дітей. Життєвий принцип: допомагати тим, хто потребує нашої допомоги. І не нашкодити людям своєю допомогою. Особливо це стосується людей і дітей з особливими потребами. Важливо не просто зробити щось для таких людей, а навчити їх робити це самостійно. І тим самим не позбавляти їх можливості бути самостійними, успішними та затребуваними.

Педагог за покликом душі

Регіна Гусак народилася в сім’ї педагогів. Мама працювала вчителькою географії в Чернігівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, тато — вчителем історії в Михайло-Коцюбинському (згодом він став пожежником). Дівчина росла в родині, де люди жили не лише власними потребами, а й думали про когось іншого. Їй з дитинства прививали любов до освіти, тому вона теж хотіла бути вчителем. По закінченню Чернігівського ліцею №22 Регіна Гусак вступила до Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, де здобула професію практичного психолога та вчителя історії. Крім знань навчилася вмінню спілкуватися з людьми і слухати їх. По закінченню університету Регіна Гусак повернулася у стіни рідного ліцею працювати за здобутим фахом. Роботі в ліцеї  вона присвятила 13 років. І всі ці роки водночас  була волонтером громадських організацій  «Шанс» та «Аратта», де надавала волонтерську допомогу людям і дітям з інвалідністю. Згодом Регіна Гусак стала методистом відділу інклюзивного навчання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського. У відділі інклюзивного навчання  вона пропрацювала три роки. А загалом сфері інклюзії  та волонтерству в різних напрямках присвятила більше двадцяти років свого життя.

Волонтерка із 20-річним досвідом

Свою волонтерську діяльність Регіна Гусак почала у громадських організаціях «Шанс» та «Аратта». Саме там вона знайшла людей, з якими в подальшому зав’язалися дружні стосунки. Крім цього, вона очолювала волонтерський «Євроклуб» у ліцеї №22. Волонтери клубу  проводили багато різних заходів, ігротек, дитячих свят на День Святого Миколая та в Міжнародний день людей з інвалідністю.

— Пані Регіно, Ви реалізували багато цікавих хороших проєктів. Яким із них найбільше пишаєтесь?

— У нас, дійсно, було багато різних важливих проєктів, і одними з більш значущих стали проєкти «Мода на мистецтво» та «Здорова родина — здорова країна». Перший  проєкт покликаний стати альтернативою, профілактикою шкідливих звичок та бездоглядності. Проєкт фінансувався за підтримки консульства Швейцарської Конфедерації. Другий — «Здорова родина — здорова країна» — стосувався профілактики та збереження репродуктивного здоров’я як молоді з інвалідністю, так і нормотипових молодих людей. Велику увагу ми приділяємо волонтерському напрямку.

На першому місті — потреби людей з інвалідністю

На посаді директорки Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак не була новою людиною для педагогічного колективу, батьківського колективу і самих вихованців закладу. Адже більшість із них вона знала завдяки соціальним проєктам і волонтерству. Саме заради цих особливих дітей, їхнього розвитку, покращення умов інклюзивного навчання вона полишила перспективну адміністративну роботу і очолила навчально-реабілітаційний центр №2. І вже 4 роки опікується закладом та його вихованцями, намагаючись якомога більше залучати благодійників, меценатів, спонсорів для покращення умов навчання особливих дітей. Працює над тим, щоб ці діти були щасливими і знайшли своє місце в соціумі. Тим самим руйнуючи всі стереотипи, які існують у суспільстві щодо людей з інвалідністю. Завдяки Регіні Гусак у Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту для дітей з особливими освітніми потребами відкрито інклюзивну групу «Озеленювачі».

— Пані Регіно, з чого Ви починали свою роботу на посаді директора центру?

— Я прийшла в дуже гарний, оптимістично налаштований колектив педагогів та батьків, але сама будівля центру мала вигляд радянської. По суті я прийшла працювати у стару, «савдепівську» споруду, де багато чого треба було ремонтувати, оновлювати. Але я відчувала завзятість колективу, батьківської громади, і тому мені було легко працювати з бюджетом і депутатським корпусом. І як директорка центру свою роботу я розпочала з ремонту санвузлів та каналізаційної системи, заміни вікон на енергозберігаючі. Це було зроблено за кошти міського бюджету. Саме за рахунок міського бюдже-ту ми потрапили у програму енергоефективності та енергозбереження Чернігівської міської ради.

— Чому Ви обрали депутатську діяльність?

— Ці повноваження і громадське навантаження мені делегували люди, які живуть поряд зі мною — мої сусіди, учні, колеги по роботі. А повірив у мене і дав позитивний поштовх лідер команди «Рідний дім» Владислав Атрошенко. На той час він бачив мою волонтерську, громадську діяльність, роботу у сфері інклюзії і запропонував мені стати депутаткою. Мене запрошували в різні політичні сили, але я  обрала команду Владислава Атрошенка, бо було видно, як ця людина щиро переживає за те, що відбувається в нашому місті. Як на окремому об’єкті будівництва чи реконструкції, так і в усій Україні в цілому. І це мене заряджає. Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 2  для нашого колективу — це теж ніби маленький Чернігів, де ми дбаємо про комфорт і благоустрій. Ми  встановили лавиці, зробили охайні газони, ігровий майданчик для дітей, робимо ремонт в самому закладі. Як каже наш міський голова: «Якщо кожен зробить хоча б трохи більше, ніж від нього вимагається і прописано в посадових обов’язках, то це буде запорукою прогресу, відповідальності та патріотизму». І мені імпонує гасло  нашого мера: ми закінчуємо благоустрій центру і переходимо у двори. Я з радістю долучатимуся до цієї роботи.

—  Ви — кандидат у депутати Чернігівської міської ради по виборчому округу №5. Якщо станете депутаткою, які подальші кроки робитимете в першу чергу? Що в пріоритеті?

— Я йду відстоювати інтереси людей. Не бізнес-інтереси, а інтереси суспільства. На першому місті у мене завжди були і залишаються потреби людей і дітей з інвалідністю. І надалі підніматиму проблеми у сфері інклюзії в різних напрямках. І, звичайно ж, продовжуватиму роботи з благоустрою свого округу, — говорить пані Регіна.

Виборці довірили — працюю на результат

Мета Регіни Гусак, як вона сама каже, «зробити свій округ під ключ». Як відповідальний депутат вона обрала не легкий шлях «косметичних робіт», а пішла складним шляхом реалізації цілої низки проєктів благоустрою: від ремонту доріг до встановлення дитячих майданчиків. Вона завжди принципово й відповідально ставиться до виконання депутатських повноважень.

Виконано:

1.Відремонтовано дороги;
2.Відновлено автобусний маршрут №1 сполученням до закладів соціального призначення; 3.Встановлено дитячий майданчик на вулиці Рокоссовського, 51-53; 4.Встановлено підземні екологічно чисті контейнери для сміття; 5.Відремонтовано будівлю КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр  №2» (заміна вікон, санвузлів, внутрішній ремонт приміщень); 6.Реалізовано проєкт «Комфортне батьківство» (облаштовано сповивальні столики та кімнати «Матері та дитини» у громадських місцях і ТЦ); 7.Реалізовано проєкт щодо організації безпечного руху учнів до ДНЗ№43, №45, ліцею №22 (освітлення, засоби примусового пониження швидкості); 8.Облаштовано спортивний комплекс на території ЗНЗ №7; 9.Реалізовано проєкт благоустрою  прибудинкової території біля будинків по проспекту Перемоги 162-168; 10. Для дітей з особливими освітніми потребами відкрито інклюзивну групу «Озеленювачі» у Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту.
11.У 2020 році розпочато: облаштування «Дитячого інклюзивного майданчика»; великий проєкт  ремонту автомобільно-пішохідного маршруту, що поєднує вулицю Освіти та проспект Перемоги; реконструкція мереж зливової каналізації від вулиці Рокоссовського до проспекту Перемоги. Кінцевий термін реалізації проектів — жовтень — листопад 2020 року.

«Моє найбільше досягнення — мої діти»

Регіна Гусак — дбайлива і любляча мати двох дорослих дітей — Ольги та Олександра, якими вона дуже пишається. А вони так само обожнюють і пишаються нею. Пані Регіна зізнається: її найбільше досягнення в житті — це син і донька.

— Мої діти виросли хорошими, добрими людьми. Вони самодостатні, знайшли себе в цьому житті. Вони ніколи не пройдуть повз людину, якій потрібна допомога. Якщо треба, навіть нададуть фінансову підтримку. Оля навчалася в Чернігівському базовому медичному коледжі, по закінченню працювала в Обласному центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» інструктором ЛФК і спеціалістом з лікувального масажу. Потім закінчила Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю практична психологія. Нині в Києві просуває молодіжні бренди одягу. Олександр — дитина від Бога, бо Саша відчув, що я його мама, коли йому було 9 років. Ми зустрілися з ним у Чернігівській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів імені Ю.М. Коцюбинського. Він підійшов до мене, коли ми волонтерили там, і сказав: «Я відчув, що ти — моя мама. Забери мене звідси». Це було внутрішнє відчуття нашої з ним спорідненості. Саша закінчив Чернігівський національний технологічний університет і працює в ІТ-сфері.

—  Ви відома в місті людина, досвідчена керівниця, волонтерка. Якими принципами керуєтеся в житті?

— В житті треба робити те, що тобі подобається і робить тебе щасливим. Ніколи не треба гнатися за успіхом заради самого успіху. Не треба підніматися кар’єрними сходами заради слави чи відчуття перемоги. Треба жити і працювати заради якоїсь благородної мети.

—  Кому і чим завдячуєте у своєму житті?

— Я вдячна своїй родині за те, що вони люблять мене і сприймають такою, якою я є. Вдячна всім людям, які надають мені свою підтримку і вірять у мене. Кожного ранку я дякую Богові за людей минулого і прийдешнього дня. Вони всі різні, але кожен із них мене чомусь навчив. Я вдячна своїм батькам, колективу і батькам особливих дітей за їхню мужність і працю. Щодня вчуся у них, незважаючи ні на що, бути щасливою і робити щасливими інших.

Валентина НАУМЕНКО
Фото надані респонденткою

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13