Юлія Тимошенко у Чернігові: Енергетична криза в Україні створена штучно, а країна тримається тільки на патріотах свої справи

2021-11-05 08:24

28 жовтня з робочим візитом до Чернігова приїхала лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в супроводі свого заступника, народного депутата з Чернігівщини Валерія Дубіля.

«Вимал»: «Тут горять наші гроші»

Першим пунктом була зустріч з керівником та невелика екскурсія на виробництво Приватного Багатопрофільного Підприємства «Вимал». Яке є лідером на ринку картопляного крохмалю та крохмалопродуктів, експортером своєї продукції у більш ніж 25 країн світу (КНР, Румунія, Чехія, Німеччина, Таїланд та інш.), надає робочі місця й допомагає фермерським господарствам в області.

В останні 2 роки, через політику влади, зауважили працівники, підприємство втратило зовнішні ринки і тепер змушене відновлюватися практично з нуля. На заваді його розвитку стало екстремальне підвищення тарифів на електроенергію, газ тощо.

«Ось бачите, тут горять наші гроші», – сумно пожартував директор Віктор Лазар, демонструючи процес виробництва крохмалю, який потребує великої кількості газу.

Лідерка «Батьківщини» розповіла про кроки, які її команда робить, аби зменшити удар енергетичної кризи по малому та середньому бізнесу. Зокрема про план дій для уряду та РНБО.

«Ми обговорили всі проблеми і знайшли рішення. Це рішення, яке, зокрема, міститься у європейських документах, – зниження податку на додану вартість на енергоносії. Наша команда вже внесла до Верховної Ради спеціальний законопроєкт, яким для підприємств знімається ПДВ до 5% на енергоносії, а також ми хочемо встановити спеціальні ціни на газ для таких підприємств, які працюють у харчовій промисловості, щоб не було значного підвищення цін у супермаркетах на продукти», – зауважила Юлія Тимошенко.

Медики потребують «ковідних» доплат та основних препаратів

В обласній лікарні представники «Батьківщини» зустрілися з медпрацівниками та керівництвом. Особливо їх цікавила ситуація з лікуванням коронавірусних хворих, яких там близько сотні.

Гендиректор та головний лікар закладу Андрій Жиденко пояснив: вчасно подбали про запаси кисню. Для цього до тієї, що була, закупили 2 великі ємності, по 5 тонн. Тепер мають на залишку 10 тонн кисню. За добу витрачають одну. 

Проблема, яку в обласній лікарні нині долають, це ліжка для зростаючого потоку хворих на коронавірус. Днями додатково розгорнули 20 додаткових.

Також не вистачає молодшого і середнього персоналу, гостро бракує головних антивірусних ліків.

Юлія Тимошенко разом із Валерієм Дубілем передали колективу пульсоксиметри, лікарняні ліжка, кисневі концентратори та інше обладнання для медиків.

«Ми привезли допомогу, хотіли підтримати. Я хочу вам подякувати, що ви в такій тяжкій ситуації стоїте, як на фронті, що ви зараз робите найважливішу справу для країни – рятуєте життя людей. Ми знаємо, що багато лікарень по всій країні залишені без кисню, без ліжок, працівники – без доплат. І ми хотіли б, щоб держава зробила пріоритетом і ваше життя, і життя тих, хто захворів цією небезпечною хворобою», – зауважила Юлія Тимошенко.

На фінансування медицини треба скерувати 7 відсотків ВВП

Відвідавши міську лікарню №3, команда «Батьківщини» дізналася, що тут теж додали ліжка, а проблеми у закладі – схожі.
«Минулого тижня ми додали 30. Тепер розгорнуто 180 «ковідних» ліжок. Нині у нас перебуває 139 хворих. 70-80 відсотків із них потребують кисневої підтримки. Їх «витягує» дуже потужна киснева станція, яку ми запустили минулого року. Проблемне питання – кадри. Всі резерви задіяні на ковід. Не вистачає лікарів, медсестер. Люди вимушено поїхали в Польщу, Чехію, де платять більше», – зазначив керівник закладу Віктор Янголь.

Юлія Тимошенко констатувала: ситуація з недофінансуванням галузі зумовлена бездіяльністю влади, яка за 2 роки не виправила допущених помилок. Вона навела приклад цинічного ставлення влади до громадян: у проєкті бюджету на наступний рік на медицину закладено 2,9% ВВП. Разом із тим в неепідемічний період мають закладати 5%, а в умовах пандемії – 7, як це роблять у розвинених країнах, де життя й здоров’я людей є найвищою цінністю.

«Ми зберемо від вас усю інформацію, узагальнимо її в системний документ – постанову або законопроєкт – і будемо пояснювати владі, що треба робити, й налаштовувати їх на серйозну роботу. Тримайтеся, будьте здорові, нехай ваші родини будуть здоровими. Наша команда робитиме все можливе, щоб захистити вас і допомогти», – пообіцяла Юлія Тимошенко.
У межах програми «Здоров’я нації» також передали лікарні – кисневі концентратори, пульсоксиметри й засоби дезінфекції, лікарняні ліжка тощо.

Нагадаємо, команда «Батьківщини» та Валерій Дубіль вже більше 10 років опікується медичною галуззю на Чернігівщині. Постійно спілкується та передає дороговартісне, життєво необхідне обладнання для лікарень, амбулаторій і ФАПів в області.

На завершення візиту до Чернігова Юлія Тимошенко прогулялася Дитинцем, зустрілася з талановитим одинадцятикласником Миколою Акуловим та погодувала голубів на Валу. 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13