Вчителі з прифронтових регіонів, які претендують на місце в кадровому резерві, матимуть можливість навчатися, отримуючи при цьому середню заробітну плату, повідомило Міністерство освіти.

Кабінет Міністрів України ухвалив нові правила щодо формування кадрового резерву для освітян. Згідно з цими змінами, вчителі з прифронтових регіонів, які ризикують залишитися без роботи, зможуть проходити навчання та отримувати середню заробітну плату.

Цей інструмент є складовою реалізації ініціативи "Школа офлайн" і надає можливість вчителям, які ризикують залишитися без роботи, проходити навчання та отримувати середню зарплату. Основною метою є підтримка педагогів у перехідний період, збереження їх у освітній системі та забезпечення безперешкодного впровадження змін, як зазначається у повідомленні Міністерства освіти і науки.

Зазначається, що право подати заявку на включення до кадрового резерву та отримання середньої заробітної плати мають вчителі, які працювали в школах, розташованих у громадах Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей. Ці заклади з 1 вересня 2025 року призупинять свою освітню діяльність.

"Які переваги має участь у Кадровому резерві? Це фінансова підтримка. Вчитель може отримувати середню заробітну плату, яка не буде меншою за 2/3 посадового окладу на момент оголошення простою. Виплати стартують з дати підписання трудового договору і тривають до закінчення воєнного стану, а також ще протягом шести місяців після цього", - повідомили в міністерстві.

Також участь у резерві передбачає проходження навчання за типовою програмою, затвердженою Міносвіти.

Додатково, після завершення навчального курсу, вчитель матиме можливість отримати вакансії в школах, розташованих на деокупованих територіях, за умови, що він зобов'язується працювати там щонайменше 5 років.

Як повідомлялося, 17 жовтня 2023 року Кабінет міністрів затвердив порядки створення кадрових резервів співробітників сфери освіти для роботи на деокупованих територіях, згідно якого відповідний кадровий резерв формується з використанням засобів програмно-апаратного комплексу "Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту" (АІКОМ), який адмініструється державною науковою установою "Інститут освітньої аналітики", що належить до сфери управління Міносвіти.

У березні 2025 року у відповіді Інституту на запит агентства "Інтерфакс-Україна" відзначалося, що з метою розробки механізму формування кадрового резерву педагогічних працівників, Інститутом у грудні 2023 року було забезпечено модернізацію АІКОМ в частині створення відповідного функціоналу. В то й же час, в Інституті підкреслили, що питання ініціації впровадження продукту в експлуатацію належить до компетенції Міносвіти. "Станом на початок 2025 року на запит МОН Інститут опрацьовує можливість адаптацію функціоналу відповідного модуля до потенційних нормативних змін до порядку формування кадрового педагогічного резерву для роботи на деокупованих територіях", - йшлося у відповіді.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.