В Ізраїлі відкрили перший пам'ятник на честь жертв Голодомору 1932-1933 років, що викликало реакцію в Україні (фото)

Про це повідомив у Facebook волонтер Мартін Данічев, який живе в Ізраїлі.

Монумент було встановлено в Єрусалимі, конкретно у Саду Троянд. Його авторкою є канадська художниця українського походження Людмила Темертей, яка також створила перший у світі пам'ятник Голодомору.

"Я вражений. У Єрусалимі було відкрито пам'ятник на честь жертв Голодомору 1932-1933 років", -- зазначив Данічев, поділившись відповідними світлинами.

За інформацією волонтера, пам'ятник був встановлений лише нещодавно, у 2025 році.

Він зазначив у коментарях, що "важко передати, наскільки це є значущим".

Директорка Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак повідомила, що наразі музей працює над з'ясуванням всіх аспектів цієї події, зокрема дати встановлення пам'ятника та можливості його офіційного відкриття.

"Організаційну тишу дуже добре розумію, адже росіян і вандалів в Ізраїлі немало. Та значення цієї події є максимально великим, а вдячність всім причетним -- безмірною", -- зазначила Гасиджак.

Крім Людмили Темертей, до процесу створення пам’ятника також долучився Девід Робінсон, про що свідчить таблиця. Інший витвір мистецтва, створений Темертей, який майже ідентичний пам’ятнику в Єрусалимі, був відкритий 41 рік тому в канадському місті Едмонтон.

Варто підкреслити, що ізраїльська влада офіційно не класифікує Голодомор 1932-1933 років як геноцид українського народу. У 2022 році, посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський зазначив, що це пояснюється відсутністю в країні практики визнання чи невизнання будь-яких національних трагедій.

Нагадуємо, що в Чернігівській області знищили частину цвинтаря, де спочивали жертви Голодомору. Ці заходи проводяться в рамках робіт із благоустрою та організації території, про що 25 березня повідомила пресслужба Національного музею Голодомору-геноциду.

Фокус також повідомляв, що група осіб, які тримали комуністичні прапори, напала на українців, що зібралися біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Мандрі для участі в молебні за жертв Голодоморів у листопаді 2024 року.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.