Схилимо голови. Прихильник Зірки, що віддав себе служінню у війську і загинув у Бахмуті.
Два роки тому, у віці 26 років, трагічно пішов з життя Олександр Чернігов.
Щодня о 9-й ранку українці віддають данину пам'яті тим, чий життєвий шлях обірвала російсько-українська війна. Сьогодні Sport.ua вшановує Олександра Чернігова, відданого фаната кропивницької "Зірки", який загинув у боях за Бахмут на Донеччині два роки тому, 24 квітня 2023 року.
Олександр Чернігов з'явився на світ 19 лютого 1997 року в місті Кропивницький. Після закінчення загальноосвітньої школи він вирішив продовжити навчання в Криворізькому ліцеї, де навчалися з акцентом на військову підготовку. Батьки Олександра служать у війську, і він завжди відчував гордість за своє походження, маючи намір після дев'ятого класу присвятити себе військовій кар'єрі.
Олександр був розвиненим фізично, обожнював уроки фізкультури та брав участь у спортивних гуртках, Удосконалював фізично своє тіло і намагався завжди бути першим, перемагати. Паралельно юнак цікавився автомобілями та намагався себе знайти в театральному гуртку.
З самого раннього віку, захоплюючись футбольним спортом, 15-річний юнак з Чернігова став частиною фанатського руху кропивницької "Зірки". Його нові знайомі з фан-групи "Случ" і "Махра" запросили його приєднатися до колективу I.S.F. (Iron Star Firm), який не лише підтримував команду під час матчів, але й активно захищав клубні кольори у конфліктах з іншими фанатами.
Після закінчення навчання у військовому училищі Олександр вступив до Одеської військової академії сухопутних військ, де навчався на факультеті підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення. Під час навчання на другому курсі академії, потайки від батьків подав рапорт на участь у війні на сході, де здобув бойовий досвід і статус учасника бойових дій.
Коли розпочалась повномасштабна війна, Чернігів перебував під командуванням Олександра, який займав посаду командира роти логістичної групи військової частини А1840. Хоча йому доводилося залишатися в тилу, він не міг залишитися байдужим. Олександр регулярно складав рапорти з проханням відправити його в зону бойових дій, але щоразу отримував відмову. У свої 26 років капітан-лейтенант Чернігів врешті-решт домігся переведення до 73-го морського центру сил спеціальних операцій, де отримав позивний "Тюр".
Олександр Чернігов загинув 24 квітня 2023 року під час виконання бойового завдання в Бахмуті на Донеччині. Ціною свого життя прикрив побратимів при штурмі ворожих позицій.
Олександр одружився з Ганною у 2021 році, а вже восени цього ж року в їхній родині з'явився син на ім'я Єгор.
Олександр Чернігов нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).