За інформацією Верещук, на указ Міністерства освіти щодо організації навчального процесу в умовах війни надходять численні скарги. До кінця квітня планується розробити нове рішення.

Наказ Міністерства освіти і науки України №1112, виданий 7 серпня 2024 року, регулює порядок і умови здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах під час воєнного стану в Україні. Проте, він насправді призводить до закриття шкіл у багатьох громадах, що знаходяться в прифронтовій зоні. З цим пов'язані численні скарги від місцевих жителів, які надходять до Офісу президента, повідомила заступниця керівника цього офісу Ірина Верещук.

"Цей наказ фактично ліквідовує школи в багатьох прифронтових громадах. Це не лише звільнення тисяч вчителів, а й припинення дистанційного навчання для десятків тисяч українських дітей за кордоном, на прифронтових територіях і на ТОТ. На нараді в Офісі президента минулого тижня Міносвіти взяли час до кінця квітня, щоб напрацювати більш збалансовані рішення", - написала Верещук у Телеграм у вівторок.

Вона надіслала звернення до міністра освіти Оксена Лісового з проханням "запобігти загостренню соціальної напруги в зонах, що межують з фронтом". Крім того, вона акцентувала увагу на значущості підтримки шкіл як важливого зв'язку з українцями, які проживають за межами країни та на тимчасово окупованих територіях.

Згідно з останніми новинами, Міністерство освіти і науки України видало наказ №1112, який встановлює нові правила та умови отримання загальної середньої освіти в комунальних навчальних закладах під час воєнного стану в Україні. При цьому попередній наказ №850 більше не діє.

Згідно з офіційним документом, для відновлення очного або змішаного навчання необхідно виконати кілька вимог. По-перше, школа повинна мати укриття або ж бути розташованою в межах 500 метрів від нього. По-друге, потрібно забезпечити відповідну матеріально-технічну базу для організації змішаного формату навчання. Крім того, для ряду областей, таких як Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська (за винятком тимчасово окупованих територій), необхідно отримати рішення обласної ради оборони або розпорядження керівника обласної військової адміністрації.

"Дистанційні навчальні заклади та класи залишаться активними. У випадку, якщо школа не відповідатиме критеріям для очного навчання, вона має можливість перейти на дистанційну форму відповідно до нормативів, що регулюють дистанційне здобуття повної загальної середньої освіти", - підкреслили в міністерстві.

Вказується, що для впровадження дистанційного навчання в освітньому закладі необхідно створити принаймні один клас на кожній паралелі для всіх навчальних рівнів: від 1 до 9 класу або від 5 до 11 класу (або від 8 до 11 для ліцеїв).

Що стосується дітей, які переміщені внаслідок російської агресії, то з 1 вересня 2025 року вони навчатимуться очно в школах за місцем свого фактичного перебування. "Однак вимушено переміщені діти можуть протягом 2024/2025 навчального року навчатися у своїх дистанційних класах, навіть якщо за місцем їх перебування є місця в школах з очним навчанням. Протягом цього навчального року МОН разом із міжнародними партнерами з розвитку проводитиме адвокаційну кампанію, спрямовану на підвищення частки родин, що розпочнуть навчання в очних школах із 1 вересня 2025 року", - звернули увагу в Міносвіти.

Учні, які живуть на тимчасово окупованих територіях України, матимуть можливість продовжувати своє навчання в дистанційних класах, за умови, що безпекова ситуація це дозволяє. Оцінку цієї ситуації виконуватимуть вчителі разом із батьками учня.

Також студенти мають можливість обрати індивідуальну форму освіти (педагогічний супровід) з використанням дистанційних технологій.

Вказується, що всі нововведення набудуть чинності з 1 вересня 2025 року.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.