Дмитро Кулеба висловив думку, що замість фінансових вкладень у миротворчу місію, партнерам слід зосередитися на постачанні зброї для Збройних Сил України.
Ексміністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що замість розміщення миротворчого контингенту на території України ці кошти ефективніше було б використати на зброю для українських військових.
Цю думку він озвучив під час онлайн-участі в пресконференції, що проходила в Укрінформі на тему "Підсумки 2024 року: чи можемо сподіватися на справедливий мир?".
"Моя точка зору дуже чітка: країни, які скаржаться на брак фінансів для підтримки України, але водночас готові витратити десятки мільярдів доларів і євро на миротворчі місії, могли б краще перерозподілити ці кошти. Замість цього, я пропоную частину з них направити на підтримку України, а іншу частину інвестувати у виробництво зброї у власних країнах. Так, ці ресурси можна було б використати для забезпечення наших Збройних сил усім необхідним, щоб вони могли ефективно протистояти ворогу на фронті. Це було б раціональніше." - зазначив ексміністр.
Він зауважив, що Росії міжнародний миротворчий контингент не вигідний, бо вона вірить, що здатна досягти своїх цілей у цій війні, а присутність повноцінного контингенту означатиме, по суті, побудову військової "стіни" між двома силами.
Кулеба підкреслив, що розміщення миротворчого контингенту на відстані півтори тисячі кілометрів — від Чернігівщини до південних регіонів України — є безпрецедентним як з фінансової, так і з людської точки зору. Він також зазначив, що кожна країна ретельно обміркує можливість відправлення своїх миротворців у зону ризику, особливо в умовах активних бойових дій.
Дипломат підкреслив, що обмежений контингент миротворців не зможе виконати своїх завдань, оскільки "там, де вони розташуються, можливо, буде спокійно на поверхні, але в інших зонах фронту продовжуватиметься війна в тих же обсягах, як і раніше, і така схема не спрацює".
На завершення Кулеба підкреслив, що "в політиці можливе все", але щоб концепція миротворців реалізувалася, необхідно врахувати ряд важливих факторів. Найголовніше - це відмова Росії від своїх агресивних намірів. Крім того, ті, хто готовий ініціювати таку місію, повинні розуміти, що мова йде "не про тисячі солдатів, а про значно більші масштаби".
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський заявив, що підтримує ініціативу Президента Франції Емануеля Макрона щодо розміщення миротворчого контингенту на території України, але для її реалізації потрібні дієві механізми.