Ставлення українців до членства в Європейському Союзі та НАТО: результати соціологічного дослідження.

Питання зовнішньополітичного вектору країни сьогодні залишається консолідуючим фактором в країні. Більшість підтримує євроатлантичну інтеграцію.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг". Про це повідомляють Контракти.UA.

Підтримка прагнення України приєднатися до Європейського Союзу та НАТО залишається на стабільно високому рівні: 69% населення підтримує інтеграцію до ЄС, а 67% - вступ до НАТО.

Згідно з думкою 16% опитаних, перспектива вступу України до Європейського Союзу має потенціал для згуртування українців у майбутньому, тоді як 4% вважають, що це може призвести до їх роз'єднання.

Також 15% респондентів вважають, що приєднання до НАТО сприятиме єдності, тоді як 7% вважають, що це може призвести до розколу.

Водночас у питанні вступу до НАТО спостерігається критичне ставлення (до 20%) у Харківській та Донецькій областях.

Соціологічна організація "Рейтинг" ініціювала цикл регулярних всеукраїнських соціологічних досліджень. Ці дослідження охоплюють різноманітні аспекти життя українців в умовах війни, зокрема загальну ситуацію, уявлення про майбутнє, відчуття регіональної ідентичності, а також чинники, що сприяють єдності чи розділенню суспільства.

У першій хвилі (20 листопада - 4 грудня 2024 року) було проведено комбіноване опитування, яке складалося з двох етапів: телефонне опитування: загальнонаціональна вибірка (2000 респондентів) + додаткові підвибірки для 9-х прифронтових і прикордонних областей (по 400 респондентів кожна). Усього - 5600 респондентів.

Похибка - не більше 2,2% для вибірки 2000 респондентів і не більше 4,9% для підвибірок 400 респондентів.

Додатково у межах першої хвилі дослідження протягом 21-28 листопада 2024 року було проведено 6 фокус-групових дискусій із постійними мешканцями прифронтових (Запорізька, Харківська, Дніпропетровська, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Чернігівська, Сумська) та неприфронтових областей, які проживали на них до повномасштабного вторгнення.

Згідно з результатами дослідження КМІС, значна частина українців прагне бачити свою країну одночасно в Європейському Союзі та НАТО. Проте, вступ до військового альянсу має вищий пріоритет.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.