В Україні розпочався сезон кавунів, і експерт поділився прогнозами щодо цін на ці смачні плоди.

Кавуни наразі вирощують навіть в Чернігівській та Сумській областях.

Цього року в Україні вартість кавунів залишиться на рівні минулого року. Очікується, що ціни на цю популярну ягоду залишаться стабільними без значних коливань.

Таку думку в інтерв'ю для Центру економічної стратегії висловив Тарас Баштанник, президент асоціації українських виробників фруктів та овочів.

"В минулому році ціни на кавуни були досить помірними. Цього року, на мою думку, ситуація залишиться такою ж. Виробництво кавунів значно зросло", - зазначив фахівець.

Він нагадав, що ціни на кавуни у перший рік повномасштабної війни були дуже високими, оскільки "ми втратили Південь, і їх тягнули з Румунії та Греції", але згодом виробництво відновилося, і популярну ягоду стали вирощувати навіть у нетипових регіонах України.

"У Чернігівській, Сумській та Волинській областях вже можна знайти кавуни. Існують гібриди, які чудово себе почувають у нашому кліматі. Навіть на півночі України влітку температура досягає 32 градусів", - зауважує Баштанник.

Експерт зазначив, що вирощування кавунів є досить простим і вигідним заняттям. Крім того, відсутність необхідності в овочесховищах спрощує як виробничі, так і збутові процеси.

В українських супермаркетах та на ринках можна знайти великий асортимент кавунів як місцевого виробництва, так і імпортованих.

Так, у "Сільпо" кавун можна придбати за 25,3-55 гривень за кілограм.

В мережі "АТБ" найнижча ціна на кавун становить 19,49 гривень за кілограм. Безнасінний кавун продається приблизно по 40 гривень за кілограм.

Найбільший діапазон цін на кавуни у "Новусі". Тут найдешевший кавун можна придбати за 18,99 гривень за кілограм, а найдорожчий обійдеться майже у 70 гривень за кіло.

На початку липня в Україні розпочався продаж перших місцевих кавунів врожаю 2025 року. Згідно з даними аналітиків, ціна за українську ягоду тоді становила 20-28 гривень за кілограм, що в середньому на 10% вище, ніж у минулому році. Проте фермери не відкидають можливість різкого зниження цін на кавуни найближчим часом.

Під завісу сезону подорожчала черешня. Гуртові ціни на неї, часом, перевищують 200 гривень за кілограм.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.