В Україні стартував опалювальний сезон: які справи у різних областях?

РБК-Україна, посилаючись на інформацію з Урядового порталу, повідомляє про стан опалення в різних областях країни.

У Вінницькій області вже здійснено підключення до системи опалення житлових будинків та соціальних установ. У Волинській області опалювальний сезон активно триває в Луцьку, Ковелі, Володимирі та Нововолинській громаді, де запущено 775 котелень, що забезпечили теплом понад 90% закладів соціальної інфраструктури.

Дніпропетровська область розпочала підключення соціальних закладів до системи опалення з 16 жовтня. У Кривому Розі та Покрові вже запрацювали котельні, і наразі 8% з них підключені до опалення. Загалом область повністю підготовлена до початку опалювального сезону. Тим часом, Донецька область розпочала свій опалювальний сезон 1 листопада, з десятьма котельнями, які забезпечують теплом 35 житлових будинків і об'єктів соціальної інфраструктури.

У Житомирській області працює 99% котелень, тепло вже отримали 98% житлових будинків. На Закарпатті 56 громад ухвалили рішення про початок подачі тепла, у решті громад опалення стартує 1 листопада.

У Івано-Франківській області завершилися заплановані ремонтні роботи, і більшість місцевих громад вже стартували з опалювальним сезоном. В регіоні функціонують 774 котельні з 815 запланованих.

У Київській області продовжують підключати опалення, тоді як в столиці теплопостачання до житлових будинків розпочалося 30 жовтня. Києву знадобиться приблизно тиждень, щоб повністю активувати централізовану систему опалення. Опалювальний сезон стартував у всіх 69 територіальних громадах регіону. Спершу до системи теплопостачання приєднують заклади соціальної інфраструктури, такі як дитячі садки, навчальні заклади та медичні установи.

У Кіровоградській області опалювальний сезон почнеться за рішенням місцевих органів при зниженні температури до +8 °С.

Для переселенців із Луганської області подача тепла почалась у місцях їхнього тимчасового проживання, а з 1 листопада запущено систему опалення у Києві та Краснограді Харківської області для пунктів обігріву.

У Львівській області 68 місцевих рад прийняли рішення про старт опалювального сезону, а в Стрийській громаді та Львові вже почали постачати тепло до житлових будинків.

У Миколаївській області опалювальний сезон має стартувати в листопаді через аномально теплі погодні умови. У регіоні завершено ремонт 22 котелень та близько 9 км тепломереж. Тим часом, в Південноукраїнську вже почали подавати тепло до житлових будинків та соціальних установ. У Первомайському та Вознесенському районах також стартує опалення об'єктів соціальної інфраструктури.

Одеська область готова до опалювального сезону, а старт подачі тепла заплановано з урахуванням кліматичних умов. Рішення про початок подачі тепло громади починають ухвалювати із п'ятниці, 1 листопада. Уже вмикають опалення в Арцізький громаді, тоді як у Южненській лише з 4 листопада пройде підготовка електромереж до подачі тепла.

Полтавщина повністю підготовлена до нового опалювального сезону: тепло вже надходить у медичні установи, навчальні заклади та дитячі садки. Крім того, з 22 жовтня розпочато подачу опалення в житлові будинки Гадячів, Кобеляк та Миргорода.

У Рівненській області підготували до роботи 975 котелень і 84 теплопункти, опалення стартувало в 60 громадах. Сумська область запустила 95 котелень для обігріву житлових будинків та об'єктів соціальної інфраструктури, відновивши 91% енергопостачальних об'єктів, пошкоджених під час атак.

У Тернопільській області функціонують 903 котельні, і потреба в дровах, пелетах та вугіллі майже повністю задовольняється. У Харківській області тривають відновлювальні роботи на теплоелектроцентралях та теплових електростанціях, які зазнали пошкоджень внаслідок атак, з метою забезпечення теплом Харкова та ряду прилеглих населених пунктів. На ці відновлювальні заходи держава виділила 2,5 мільярда гривень.

В Херсонській області старт опалювального сезону відбудеться, коли середня температура повітря протягом трьох днів залишатиметься нижче +8 °С. З 46 котелень 44 вже готові до подачі тепла, а встановлення ще двох модульних котелень наразі триває. Крім того, для забезпечення безперебійного теплопостачання у разі аварійних ситуацій було створено резерв генераторів.

У Хмельницькій області комунальна інфраструктура повністю підготовлена до зимового періоду. Завершено модернізацію 42 котелень та заміну 11,1 км тепломереж. З 14 жовтня розпочато подачу тепла до соціальних установ.

Черкаська область вже ввела в експлуатацію 59 котелень, а переважна частина житлових будинків отримала тепло з 23 жовтня. У Чернівецькій області функціонують 662 котельні, що забезпечують теплом 582 житлові будинки, а також навчальні та медичні установи. Окрім того, у Чернігівській області розпочали роботу 465 котелень, які забезпечують обігрів житлових приміщень, шкіл і лікарень.

У відомстві зазначають, що усі регіони підготували плани дій на випадок надзвичайних ситуацій в енергосистемі, включаючи резерви генераторів, паливо та створення пунктів обігріву.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.