Українські збройні сили закріплюють свої позиції в Курській області, тоді як Росія направила додаткові війська до Бєлгородської області, згідно з аналізом Інституту вивчення війни (ISW).
Влада й військове командування країни-агресора Росії продовжують хвалити армію за "звільнення" всієї Курської області. На противагу їм російські блогери-мілітаристи наголошують, що Сили оборони України досі присутні на цій ділянці бойових дій.
Окрім того, українські збройні сили становлять загрозу для російських військ у Бєлгородській області, що змусило Збройні сили Росії перекинути туди додаткові підрозділи. Таку інформацію наводить звіт Інституту вивчення війни (ISW) станом на 28 квітня.
Стан справ на Курщині
"28 квітня російські чиновники продовжували хвалити російські війська за захоплення решти Курської області, тоді як російські блогери стверджували, що українські війська утримують обмежені позиції в прикордонних районах", - зазначають аналітики.
Так, один із російських провоєнних блогерів підкреслив, що українські сили атакували в напрямку Гоптарівки (на південний схід від Суджі). За його словами, атака була "неуспішною", але це нічим не підтверджено.
Інші російські військові джерела повідомляють, що українські сили займають обмежені позиції в Горналі (південніше Суджі) та на вітрозахисних смугах поблизу Олешні (південний захід від районного центру).
Напередодні з'явилася інформація про те, що українські Сили оборони знищили в Курській області військового злочинця Бувайсара Умханова, відомого під позивним "Тарзан". Він обіймав посаду командира взводу в чеченському спецназі "Ахмат" і мав безпосереднє відношення до вбивств українських громадян під час окупації Київщини та Чернігівщини на початку повномасштабного вторгнення Росії, а також до злочинів проти мешканців Донбасу.
Стан справ на території Бєлгородської області.
Згідно з інформацією ISW, 28 квітня на північному заході Бєлгородської області Російської Федерації продовжувалися бої, однак російські сили не змогли просунутися вперед.
Напередодні, 27 квітня, головний редактор видання "Цензор-НЕТ" Юрій Бутусов повідомив, що у відповідь на українські наступи в даному регіоні ворог перекинув нові підрозділи.
Мова йде про підрозділи 34-ї мотострілецької бригади (49-та загальновійськова армія, Південний військовий округ), 128-ї мотострілецької бригади (44-й армійський корпус, Ленінградський військовий округ), 83-го мотострілецького полку (69-та мотострілецька дивізія, 6-й армійський корпус), а також про один батальйон 155-ї морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот) і 88-му добровольчу бригаду "Еспаньйола" (відома як добровольчий корпус РФ).
Як зазначив OBOZ.UA, Північна Корея вперше офіційно заявила про відправлення своїх військових до Росії для надання підтримки в її війні проти України. Це рішення було ухвалене за розпорядженням лідера КНДР Кім Чен Ина у рамках угоди про взаємозахист між Пхеньяном і Москвою.
На північнокорейському телевізійному каналі конфлікт на Курщині охрестили "операцією звільнення", а Україну позначили як "агресора". Водночас, в інформаційних матеріалах визнали, що серед військовослужбовців КНДР, які брали участь у бойових діях на стороні Росії, є втрати.