Продажі пального на українських автозаправних станціях зменшилися -- Delo.ua

Цю інформацію передає НафтоРинок, посилаючись на статистику, надану Державною податковою службою України.

Відзначається, що у листопаді обсяги роздрібного продажу пального знизилися після незначного підвищення у жовтні. Якщо порівняти з листопадом минулого року, зменшення склало 6,6%.

Всього протягом січня-листопаді 2024 року на українських АЗС реалізували майже 7,3 млрд літрів пального.

Згідно з інформацією Державної прикордонної служби України, у листопаді найбільше зниження обсягів продажу пального спостерігалося в Чернігівській області, де показник зменшився на 10,2%, тоді як Київ відзначився найбільшим зростанням, зафіксувавши приріст у 3,8%.

Згідно з інформацією видання, найбільше зниження в річному обчисленні спостерігалося в Донеччині (-40,3%). На другому місці опинилася Чернівецька область (-17,4%), а за нею йде Херсонська (-16,0%). У листопаді 2024 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, приріст був зафіксований лише у Волинській (+12,7%) та Київській (+0,1%) областях, а також у столиці (+0,8%).

З значним відривом лідером за показниками середньодобових продажів пального у листопаді залишився Київ, де цей показник становив 7,7 тисячі літрів на одну автозаправну станцію, що на 200 літрів більше порівняно з попереднім місяцем. Найнижчі обсяги реалізації спостерігаються в Херсонській області (1,0 тисячі літрів на АЗС) та Донецькій області (1,8 тисячі літрів на одну станцію).

Крім того, загальна кількість ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним в Україні протягом листопада зросла на 43 од. і склала 6754. Найбільше скорочення відбулося на Харківщині (-33 од.), найбільший приріст - на Київщині (+38 од.), Вінниччині (+24 од.) та Одещині (+20 од.).

Нагадаємо, що у жовтні спостерігався ріст продажів пального на автозаправних станціях, який склав 1,9% у порівнянні з вереснем. Загальна вартість реалізованого пального досягла 33,4 млрд грн, що на 2,8% перевищує показники попереднього місяця.

Протягом перших десяти місяців 2024 року обсяги імпорту бензину в Україну зменшилися на 4,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року, склавши 1,016 млн тонн. В той же час, поставки бензину з Польщі через західний кордон значно зросли, що призвело до зменшення інших маршрутів. Частка імпорту з Польщі тепер становить 52,9%, тоді як минулого року вона складала 34,6%.

Попри зниження цін на нафту, українські АЗС не поспішають знижувати ціни на АЗС. Оскільки з 1 січня 2025 року очікується чергове підвищення акцизів на бензин дизель та автогаз після 1 січня гравці ринку намагаються підготуватись до майбутнього здорожчання пального. Разом з тим висока маржа на бензині та дизпальному дозволить великим операторам АЗС продовжити маркетингову боротьбу та впроваджувати знижки вже до новорічних свят.

Детальніше про ціни на бензин та автогаз на АЗС читайте в матеріалі Delo.ua.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.