У Києві стартувала виставка під назвою "Українсько-єврейське століття: фотографії та оповіді 1920-2024".

"27 січня ми вшановуємо пам'ять усіх жертв Голокосту. Цей день є одним з найтрагічніших у нашій історії, проте він також нагадує нам про людяність і щоденний вибір, який робить кожен із нас. Виставка, яку ми представляємо, не лише відображає минуле, а й розповідає історії єврейських родин, які протягом століть були невід'ємною частиною багатокультурної України," - підкреслила директорка Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" Роза Тапанова.

У Києві стартувала виставка під назвою "Українсько-єврейське століття: фотографії та історії 1920-2024" / Фото: Павло Багмут, Укрінформ.

Вона зазначила, що виставка поділена на дві частини: перша частина ґрунтується на більш ніж 260 інтерв'ю та 3 000 архівних фотографій, які ілюструють життя єврейських спільнот України до і під час Голокосту. Друга частина містить сучасні зображення американського фотографа Едварда Серотти, а також українських митців Максима Левіна і Тараса Ковальчука, які зафіксували повсякденність єврейських громад у Львові, Києві, Чернігові, Одесі, Івано-Франківську та Харкові в умовах війни.

"Ці історії допомагають нам зрозуміти, хто ми є. Ми боремось за те, щоб в Україні не було місця нетерпимості. Україна різноманітна, багатокультурна та багатонаціональна і має залишатися саме такою", - акцентувала вона.

Фотограф та директор Centropa Едвард Серотта поділився, що його перша подорож в Україну відбулася у 1997 році, і протягом цих років він провів тут приблизно 30 тижнів.

Він повідомив, що на виставці представлені фото та історії від 1920-х і до 2024 року, а її основою стали інтерв'ю Centropa в Україні і сучасні фотографії Серотти.

"Документуючи життя єврейських громад України, я зрозумів: ці історії -- про людяність і боротьбу, які не можна забувати. Ця виставка -- це спосіб зберегти пам'ять про людей, які долали неймовірні випробування, і нагадування нам усім про цінність життя та відповідальність за свої дії", - підкреслив фотограф.

Заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань спадщини Сергій Бєляєв наголосив, що сьогодні Україна знову бореться за свободу, за право бути багатокультурною і багатонаціональною державою

"Ця експозиція присвячена життю тих, хто пережив і продовжує переживати значні труднощі. Із цих оповідей ми вчимося, що навіть у найважчі моменти людство прагне жити, любити і підтримувати одне одного. Такі ініціативи допомагають нам пам'ятати наше минуле і демонструють, що можна з честю витримати будь-які випробування," - зазначив він.

Директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський наголосив, що виставка не тільки про минуле, вона про сьогодення, бо українські євреї, як і інші громадяни України зараз боронять країну на фронт. "Виставка нагадує нам, як важливо пам'ятати і визнавати свою спільну історію. Лише через освіту, повагу й відкритість ми можемо будувати суспільство, де трагедії, подібні до Голокосту, ніколи не повторяться", -

Виставка триватиме до 28 лютого 2025 року у виставковому центрі "Жива пам'ять".

Експозицію створено Міжнародним інститутом єврейської історії Centropa і представлено на території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр".

Проект був здійснений завдяки підтримці Фонду Джека Банчера з Піттсбурга, Фонду Розалінд і Артура Гілберт з Лос-Анджелеса, Міністерства закордонних справ Німеччини в Берліні, Stiftung EVZ також у Берліні, а також Посольства Австрійської Республіки в Україні.

27 січня в Україні та в усьому світі відзначають пам'ять жертв Голокосту. Цей день був затверджений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року як Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту (Резолюція № 60/7).

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.