Збитки, завдані інфраструктурі України внаслідок агресії окупантів, досягли 170 мільярдів доларів | УНН
Житлові об'єкти, транспортні системи та енергетичний сектор - це сфери, які зазнали найбільших втрат. Про це повідомляє УНН, посилаючись на дані Київської школи економіки.
Особливості
Загальний обсяг прямих втрат, які інфраструктура України зазнала в результаті повномасштабного вторгнення Росії, досягнув майже 170 мільярдів доларів.
Згідно з останніми оцінками, встановлено, що загальні збитки від російських ударів збільшилися на $12,6 мільярдів.
Житловий фонд, транспортна інфраструктура та енергетика зазнали найбільших втрат.
Прямі втрати оцінюються в 60 мільярдів доларів. На листопад 2024 року було пошкоджено або зруйновано 236 тисяч житлових споруд, серед яких 209 тисяч – це приватні будинки, 27 тисяч – багатоквартирні будинки, а також 600 – гуртожитків. У регіонах найбільших руйнувань зазнали Донецька, Харківська, Луганська, Київська, Чернігівська та Херсонська області.
Загальні втрати складають $38,5 мільярдів. Більше 26 тисяч кілометрів автомобільних шляхів постраждали або були зруйновані, що оцінюється в $28,3 мільярдів. Витрати на залізничний транспорт становлять $4,3 мільярдів, інфраструктура портів зазнала втрат у розмірі $0,85 мільярдів, а авіаційна сфера — $2 мільярди. Прямі збитки приватного легкового автотранспорту оцінюються в $2,2 мільярди, враховуючи, що 260 тисяч автомобілів були знищені або пошкоджені.
Сектор зазнав втрат у розмірі $14,6 мільярда. Через атаки було повністю знищено Каховську та Дніпровську гідроелектростанції, а також Трипільську і Зміївську теплові електростанції. Крім того, значні обсяги інших генераційних потужностей, високовольтних підстанцій і об'єктів нафтогазової інфраструктури також були або серйозно пошкоджені, або зруйновані.
Компанії зазнали втрат у вигляді обладнання, виробничих приміщень та логістичних ресурсів. На листопад 2024 року майже 500 великих і середніх приватних і державних підприємств були знищені або отримали суттєві пошкодження.
Загальні втрати оцінюються в 10,3 мільярда доларів. Було втрачено більше 130 тисяч одиниць сільськогосподарського обладнання, а також знищено чи пошкоджено 4 мільйони тонн зернових складів і 16 тисяч гектарів багаторічних рослин.
ЮНЕСКО висловило протест щодо атаки Росії на культурні пам’ятки в Одесі, що сталася 14 листопада. 07.02.25, 13:41 * 28943 перегляди
Лісовий фонд також поніс серйозні збитки: внаслідок бойових дій і пожеж постраждало 298 тисяч гектарів лісових територій, а загальні втрати становлять приблизно 4,5 мільярда доларів.
Протягом часу масштабного вторгнення було пошкоджено або знищено більше 4 тисяч навчальних закладів, серед яких 229 шкіл, 110 дитячих садків та 97 університетів.
Під обстріли потрапили лікарні, поліклініки та інші медичні установи. Всього було пошкоджено 1 554 медичних об'єктів, серед яких 515 лікарень і 465 амбулаторій.
Завдано шкоди 3 921 культурному об'єкту, 399 релігійним будівлям та 343 спортивним інфраструктурам.
Збитки оцінюються в $3,5 мільярда. Значні ушкодження отримали 925 котелень, 214 центральних теплових станцій та більше 354 км теплових мереж.
Завдано шкоди інтернет-мережам, мобільним радіомережам та основним лініям зв'язку. У деокупованих районах руйнування інфраструктури у деяких місцях досягало 100%, внаслідок чого було знищено тисячі базових станцій мобільного зв'язку.