Справжній сенс атак на українську енергетичну інфраструктуру має більш складний характер, - ISW - Деталі | Експрес онлайн

У наступному місяці ці атаки стануть регулярними.

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що численні атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України є складовою значно більшої стратегії, ніж просто бажання "покарати" непокірний український народ. Таку інформацію передає Експрес, посилаючись на дані ISW.

У Росії пролунали вибухи: соцмережі повідомили про атаку на нафтобазу

Причиною нового розслідування ISW стали події, що відбулися в період з 12 по 13 грудня, коли російські сили провели найбільш масштабну з початку конфлікту атаку, яка включала численні ракетні та безпілотні удари по Україні, зосереджені в основному на енергетичній інфраструктурі країни.

Протягом цього часу військовими підрозділами радіотехнічних сил Повітряних сил було виявлено 287 засобів повітряної атаки супротивника, серед яких 94 ракети та 193 безпілотних літальних апарати.

Український енергетичний оператор ДТЕК інформував про значні пошкодження, завдані тепловим електростанціям (ТЕС) внаслідок російських ударів. Влада України підтвердила, що атаки були націлені на енергетичні об'єкти та критичну інфраструктуру в таких областях, як Київська, Одеська, Чернігівська, Вінницька, Івано-Франківська, Львівська та Тернопільська. Після цих атак також було введено віялові відключення електроенергії на значній частині території держави.

МАГАТЕ повідомило, що п'ять з дев'яти ядерних реакторів на території, контрольованій Україною, зменшили свою продуктивність внаслідок російських атак. Зокрема, два реактори вже працювали на зниженої потужності через наслідки російських обстрілів наприкінці листопада 2024 року, тоді як інші три реактори відновили свою повну продуктивність 13 грудня.

"Російські атаки на енергетичні інфраструктури України є складовою більшої стратегії, яка має на меті створити умови для зимового замороження України в 2024-2025 роках і примусити її, а також Захід, до ухвалення політичних рішень, що відповідають інтересам Росії", зазначають в ISW.

Вони зазначили, що "Міністерство оборони Російської Федерації оголосило, що російські сили здійснили атаку 12-13 грудня у відповідь на обстріл України по Таганрогу, Ростовська область, 11 грудня, що було здійснено з використанням ATACMS, наданих країнами Заходу. Однак, ймовірно, російські війська планували реалізувати цей удар незалежно від попередніх подій, і їм зручно скористатися атакою 11 грудня як виправдання для своїх поточних ударів по ключових об'єктах інфраструктури в Україні".

Аналітики підкреслюють, що цей меседж з боку Росії, ймовірно, має на меті заспокоїти вимоги ультранаціоналістичних груп до відплати за українські удари по території Росії. Він також призначений для підтримки кампанії Кремля з рефлексивного контролю, яка прагне вплинути на рішення західних держав щодо використання українцями західної зброї та умов майбутніх мирних переговорів, які були б вигідні для Росії.

Експерти додають, що українські удари по військових аеродромах в Росії та російських системах ППО в ближніх тилових районах можуть призвести до зменшення кількості російських повітряних операцій та ударів авіабомбами по Україні.

Адже, на їхню думку, загроза українських ударів по російських аеродромах у зоні дії систем ATACMS і Storm Shadow може змусити російських військових базувати літаки на аеродромах, розташованих далі углиб Росії, і ускладнити здатність Росії завдавати ударів по Україні з використанням авіабомб.

Разом з тим цілеспрямована кампанія ударів по російській ППО покликана погіршити її, особливо над окупованою частиною України, аби зменшити російські бомбардування прифронтових районів і тилових українських міст.

Серія атак Росії на енергетичну інфраструктуру України є складовою більшої стратегії, метою якої є створення умов, що призведуть до заморожування країни в зимовий період 2024-2025 років. Це також спрямовано на те, щоб примусити Україну та західні країни до компромісів і рішень, вигідних для Росії.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.