Смертність в Україні виявилася майже втричі вищою за народжуваність, - Мінюст - Деталі | Експрес онлайн

З початку конфлікту в Україні чисельність населення зменшилася майже на 10 мільйонів осіб.

Смертність в Україні у 2024 році перевищила народжуваність у 2,8 рази. Це абсолютний антирекорд для країни. Для розуміння: в Україні впродовж 2024 року було зареєстровано 495,09 тис. смертей, що в 2,8 раза перевищило кількість народжень - 176,78 тис.

Путін має намір провести переговори з Трампом без участі України: аналітики ISW розкрили плани диктатора.

Цю інформацію підтверджує звіт Міністерства юстиції щодо державної реєстрації актів цивільного стану. У порівнянні з 2023 роком, кількість новонароджених зменшилася на 10,71 тисячі, що становить 5,7%, тоді як число померлих знизилося лише на 0,2%, або 1,15 тисячі.

Водночас, за даними Мін'юсту, у другому півріччі 2024 року динаміка показників стала трохи кращою: число зареєстрованих народжень порівняно із першим півріччям збільшилося на 1,6% - до 89,02 тис., тоді як число смертей скоротилося на 2,7% - до 244,12 тис.

Найнижчі показники співвідношення кількості зареєстрованих смертей до кількості народжень спостерігаються в Херсонській та Донецькій областях, де ці показники складають 11 і 8,5 разів відповідно. Крім того, ці цифри значно перевищують середні показники в Запорізькій та Сумській областях, які становлять 4,7, а також у Харківській (4,5) та Чернігівській (4,4) областях.

За даними Мін'юсту, найкращим цей показник є у Рівненській - 1,6 раза, Закарпатській та Волинській областях - 1,7 раза, Києві - 1,8 раза, Чернівецькій - 1,9 та Львівській областях - 2 рази.

Згідно з інформацією, з моменту початку повномасштабної війни населення України зменшилося більш ніж на 10 мільйонів осіб. Особливо відчутно впав рівень народжуваності, який тепер становить приблизно одну дитину на жінку, що є одним із найнижчих показників у світовій практиці. Крім того, значна кількість українців виїхала за межі країни, тоді як частина з них загинула на фронті.

Водночас, як повідомляє Міністерство економіки, українська економіка, попри повномасштабне вторгнення, продовжує зростати. Крім того, показник ВВП на душу населення вже перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки Андрій Телюпа, передає РБК-Україна.

"Попри всі виклики, пов’язані з енергетикою та людськими ресурсами, ми демонструємо зростання. Це, безумовно, відновлювальне зростання після спаду 2022 року. Якщо проаналізувати ВВП на душу населення, то ми досягли рекордного рівня цього показника," - підкреслив він.

Щоправда чиновник забув додати, що збільшення ВВП напряму пов'язане зі зменшенням кількості людей, на яких цей ВВП, власне, і ділиться.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) на душу населення - це економічний показник, що вимірює середній рівень виробництва товарів та послуг на одну людину в країні за певний період, зазвичай рік.

Цей індикатор дає змогу оцінити середньостатистичний добробут громадян країни, а також здійснити порівняння економічного прогресу між різними державами або регіонами. Зазвичай, підвищений ВВП на душу населення вказує на більш високий життєвий стандарт.

Як повідомлялося, Міністерство економіки оцінює зростання реального ВВП України за підсумками 2024 року на рівні 3,6%. Ще у грудні у Мінекономіки очікували, що за підсумками 2024 року зростання ВВП України становитиме 4%.

У третій чверті темпи зростання валового внутрішнього продукту сповільнилися до 2%. Тим часом, у другому кварталі 2024 року реальний ВВП України зріс на 0,2% у порівнянні з попередніми трьома місяцями (з урахуванням сезонних коливань), а в порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – на 3,7%.

У першому кварталі 2023 року ВВП України зріс на 1,2% в порівнянні з попереднім кварталом, а якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то зростання склало 6,5%, згідно з даними Держстату.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.