Глибока бідність в Україні зазнала різкого підвищення: "Зросла в сім разів".

В Україні фіксується суттєве зростання рівня глибокої бідності, що свідчить про те, що все більше людей опиняється на межі виживання. Цю інформацію в ефірі "Київ24" озвучила Людмила Черенько, доктор економічних наук та завідувачка відділу Інституту демографії та соціальних досліджень.

За словами експерта, за два роки повномасштабної війни бідність у країні збільшилася майже вдвічі. Особливо важко доводиться жителям північних областей - Чернігівській та Сумській. У великих містах на кшталт Києва, Харкова та Дніпра злидні зросли, але не так сильно.

"У 2021 році людей, які мають доходи на такому рівні, у нас було 1,3%. Фактично в межах статистичної похибки. Якби не повномасштабна війна, то 2023 року ми взагалі цю цифру не зафіксували б . Але в 2023 році таких людей виявилося майже 9%, відбулося семиразове зростання", - сказала Людмила.

Згідно з інформацією Світового банку, війна призвела до збільшення числа українців, які опинилися за межею бідності, на 1,8 мільйона осіб у порівнянні з 2020 роком. Головним фактором цього негативного тренду стало значне зменшення кількості робочих місць: понад 20% трудоздатного населення втратило свої зайнятості.

Основним викликом залишаються проблеми безпеки і завершення конфлікту, але українська економіка все ще знаходить способи адаптуватися, незважаючи на ці труднощі.

Нагадаємо, бідність переросла у злидні: інфляція призупинила зростання пенсій в Україні

Раніше ми писали про те, що українці хочуть заклеїти вікна реабілітаційного центру для військових: не хочуть бачити людей без ніг і рук

Крім того, Знай.ua повідомляв, якщо на карті немає особистих грошей: чи можуть списати штраф від ТЦК з кредитного ліміту

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.