Парламент ухвалив рішення про зміну назв більше ніж ста судів, серед яких три знаходяться в Миколаївській області.

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає перейменування 103 судів в рамках декомунізації.

Згідно з інформацією, наданою Ярославом Железняком, народним депутатом від фракції "Голос", 248 депутатів підтримали законодавчу ініціативу під номером 12351.

Нагадуємо, що запропонований законопроєкт стосується судових систем Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також охоплює суди в таких областях, як Волинь, Дніпропетровщина, Донеччина, Житомирщина, Запоріжжя, Київщина, Кіровоградщина, Луганщина, Львівщина, Миколаївщина, Одещина, Полтавщина, Рівненщина, Харківщина, Херсонщина, Черкащина, Чернівецька та Чернігівська області.

У Миколаївській області перейменували три суди:

Коментуючи рішення уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зазначив, що відтепер не буде жодних "ленінських, кіровських, пролетарських та совєтських судів, які ще вчора ухвалювали рішення від імені держави Україна". Також він зазначив, що в Україні залишається ще багато назв, які необхідно перейменувати, в тому числі й місто на Миколаївщині Первомайськ.

"Дуже прикро, що через відсутність волі в питаннях перейменування таких назв міст, як Первомайськ (Миколаївщина), а також Павлоград і Синельникове (Дніпропетровщина) найменування місцевих судів та, відповідно, десятків шкіл, лікарень, музеїв, комунальних підприємств тощо продовжують грубо суперечити чинному законодавству і мати у своїх офіційних назвах елементи радянського тоталітарного минулого", -- написав він на своїй сторінці у Facebook.

У березні 2023 року депутати Миколаївської міської ради, відповідно до розглянутого проєкту рішення, планували звернутися до Державної судової адміністрації України з ініціативою змінити назву Ленінського районного суду міста Миколаєва на Інгульський районний суд, що відповідало б актуальному найменуванню району.

У червні 2024 року на сесії Миколаївської міської ради депутати висловили пропозицію звернутися до Володимира Зеленського з проханням розпочати консультації з Вищою радою правосуддя стосовно зміни назв судів, які пов'язані з радянською та російською спадщиною.

Згодом у Офісі Президента України прокоментували запит миколаївських депутатів стосовно перейменування Ленінського районного суду. Вони підкреслили, що ані президент, ані Верховна Рада не мають для цього конституційних повноважень.

Крім того, в Первомайську, що на Миколаївщині, функціонує суд, який не відповідає вимогам Законодавства щодо мовної політики. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до президента Володимира Зеленського та до Верховної Ради України з проханням вирішити цю проблему.

Після цього Сергій Саковський, керівник Первомайської районної військової адміністрації, повідомив, що перейменування місцевого міського суду відбудеться після того, як Верховна Рада ухвалить рішення про зміну назви Первомайська.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.