Партнери нададуть допомогу громадам України, які постраждали від війни, у розмірі 150 мільйонів фунтів стерлінгів.
Мінрозвитку запустило другу фазу донорської програми "Партнерство за сильну Україну" з підтримки постраждалих від російської агресії громад разом із Великою Британією, Естонією, Канадою, Норвегією, Фінляндією, Швейцарією та Швецією.
У вівторок у Києві було підписано меморандум про співпрацю між Міністерством та міжнародними партнерами, що стосується реалізації другої фази проекту, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Метою програми є посилення стійкості України в умовах російської агресії шляхом надання критично важливої підтримки місцевим громадам у співпраці з українськими державними органами, громадянським суспільством та приватним сектором.
"Це підвищення спроможності регіонів, розиашованих поруч із лінією зіткнення, які щодня стикаються з неймовірними обстрілами, агресією РФ. Це і підвищення спроможностей, громад та регіонів, культурні та освітні заходи, тренінги та відновлення обʼєктів на прифронтових територіях, що напряму дотично до політик нашого Міністерства", - наголосила перша заступниця міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум.
На другому етапі програми буде впроваджено механізм термінового реагування, включаючи спеціалізовані установи, які забезпечать швидку доставку необхідних ресурсів до найбільш вразливих громад, що розташовані поблизу лінії фронту або кордону з Російською Федерацією. Основна увага буде приділена двом ключовим напрямкам: по-перше, наданню систематичної підтримки громадам, що знаходяться в радіусі 30 км від зони активних бойових дій, і, по-друге, забезпеченню ресурсами для реагування на надзвичайні ситуації в будь-якому регіоні, що постраждав від агресії з боку Росії.
Програма буде діяти до жовтня 2027 року та передбачає залучення £150 мільйонів (приблизно $200 мільйонів). Управління Фондом організовано через трирівневу структуру, що включає політичний, стратегічний та технічний комітети. Основні пріоритети зосереджені на таких областях, як Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська та Чернігівська.
Як повідомляв Укрінформ, нещодавно Президент Володимир Зеленський запевнив, що уряд готовий розглянути програми підтримки для прифронтових регіонів та закликав громади подавати пропозиції.