На даний момент не спостерігається створення ударних груп: Демченко прокоментував ситуацію на кордоні з Білоруссю | УНН
Наразі на території білорусі поблизу українського кордону не спостерігається формування ударних угруповань. Проте Україна уважно стежить за спільними навчаннями рф та білорусі.
На території білорусі з армії росії, чи армії білорусі на напрямку українського кордону формувань, ударних угрупувань, які б були сформовані або формувалися наразі не відмічається. Україна активно стежить за анонсованими спільним навчаннями рф з білорусюю.
Цю інформацію озвучив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко під час телемарафону, повідомляє УНН.
Обговорюючи спільні військові навчання між Білоруссю та Росією, які були оголошені, ми уважно слідкуємо за ситуацією, щоб зрозуміти, яку кількість своїх військових Росія має намір залучити до цих заходів, а також де саме вони плануються. За попередніми даними, ці навчання можуть відбуватися глибше на території Білорусі, зокрема у напрямку до українського кордону.
Демченко повідомив, що на даний момент активна фаза навчань відсутня.
На території Білорусі наразі не спостерігається жодних угруповань, чи то російських, чи білоруських військових сил, які могли б становити загрозу нашому кордону. Немає інформації про формування ударних підрозділів, які б могли загрожувати нашій країні в даний момент.
Він також підкреслив, що для України важливим є вивчення інформації, яку можна отримати під час активної фази спільних навчань, адже в цей період ризики для країни можуть суттєво зростати.
Не можна виключати можливість проведення демонстративних дій з боку наших сусідів на кордоні. Проте наша головна мета — бути готовими до будь-яких варіантів розвитку подій. Білорусь продовжує надавати підтримку Росії, а агресія з боку РФ щодо України не зменшується. Ми пам’ятаємо, звідки почалися вторгнення, коли білоруський кордон було відкрито для російських військових. Тому, враховуючи цю загрозу, ми повинні активніше зміцнювати наші оборонні можливості як на лінії кордону, так і в прикордонних районах, щоб українські захисники мали всі необхідні ресурси для протидії будь-яким агресивним діям.
У травні міністр оборони Білорусі Віктор Хренін оголосив про плани перенести спільні навчання з Росією на територію країни, віддалену від західних кордонів. Це рішення прийнято з метою "зменшення напруженості" в регіоні, а також передбачає зменшення масштабу самих навчань.
Спільні російсько-білоруські навчання "Запад-2025", які відбуватимуться у білорусі, заплановані на вересень. У них, як очікується, візьмуть участь близько 13 тисяч людей. Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади, підполковник ЗСУ Максим Жорін заявляв 11 червня, що літні навчання рф у білорусі можуть перерости в наступ на Київську, Волинську, Житомирську, Рівненську або Чернігівську область. Він заявляв, що таку загрозу теж потрібно мати на увазі, хоча вони ще не прийняли рішення, чи робити цю спробу.
11 червня аналітики компанії AviVector повідомили, що у червні 2025 року російська транспортна авіація розпочала рейси до білоруських аеропортів у зв'язку із запланованими військовими навчаннями "Захід 2025", які відбудуться восени. У квітні Президент Зеленський зазначив, що цього літа Росія може готувати якісь дії в Білорусі, використовуючи навчання як прикриття. Саме так часто розпочинаються її нові агресивні кампанії.
Президент підкреслив, що держави, що мають спільний кордон з російською федерацією, повинні бути підготовлені до різноманітних ситуацій.