Згідно з повідомленням МОН, до відомства надходять звернення щодо шкіл у прифронтових громадах, і рішення буде ухвалено до кінця квітня, зазначила Верещук.
Заступниця глави Офісу Президента Ірина Верещук надіслала запит до міністра освіти і науки Оксена Лісового з проханням вжити заходів для зменшення соціальної напруги в прифронтових регіонах, що виникла внаслідок наказу МОН №1112.
Згідно з інформацією Укрінформу, Верещук озвучила цю новину в своєму Телеграм-каналі.
"До Офісу Президента надходять численні скарги від громад щодо наказу Міносвіти №1112 від 07.08.2024 року... На нараді в Офісі Президента минулого тижня Міносвіти взяли час до кінця квітня, щоб напрацювати більш збалансовані рішення. Звертаюсь до міністра освіти пана Лісового з проханням не допустити збільшення соціальної напруги на прифронтових територіях. Також важливо зберегти школи як звʼязок з українцями за кордоном та на ТОТ", - написала вона.
Згідно з висловлюваннями Верещук, цей указ фактично призведе до закриття шкіл у численних громадах, розташованих поблизу фронту. Це не лише викличе звільнення тисяч педагогів, але й призупинить можливість дистанційного навчання для десятків тисяч українських дітей, які проживають за кордоном, у прифронтових зонах та на тимчасово окупованих територіях.
Як повідомлялося, у межах політики "Школа офлайн" Міністерство освіти і науки затвердило наказ № 1112 "Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні" 7 серпня 2024 року.
Цей документ окреслює умови, що сприяють поверненню максимальної кількості учнів до очного навчання, з урахуванням наявності укриттів, а також вимоги для організації дистанційних класів. Крім того, наказ покликаний забезпечити можливості для врахування індивідуальних потреб учнів різних категорій, включаючи внутрішньо переміщених осіб через війну, тих, хто знаходиться за межами країни, а також учнів на тимчасово окупованих територіях тощо.
Відповідно до наказу, з 1 вересня 2025 року навчальні заклади повинні були повернутися до традиційного або змішаного формату навчання, за умови, що у навчальному закладі є укриття або воно розташоване не далі ніж 500 метрів від нього, а також наявне достатнє матеріально-технічне забезпечення для організації змішаного процесу навчання. При цьому для Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей рішення про повернення учнів до очного навчання ухвалювалося обласною радою оборони або за розпорядженням керівників обласних військових адміністрацій та педагогічних рад.
Водночас навчальний план дистанційних класів формувався за повною освітньою програмою, для учнів за кордоном -- за скороченою освітньою програмою. Водночас учні на ТОТ мали змогу продовжити навчатися в дистанційних класах, якщо це дозволяє безпекова ситуація.