"Надзвичайно активна війна": Дикий прокоментував, чи має РФ шанси відновити контроль над Курщиною до моменту інавгурації Трампа.
Він зазначив, що досягнення Росії на Курському напрямку обумовлені численними чинниками, проте Збройні Сили України там мають "високий ступінь впевненості".
Згідно з інформацією західних засобів масової інформації, президент Росії Володимир Путін має намір відновити контроль над Курщиною до інавгурації Дональда Трампа, запланованої на 20 січня. Проте, українські збройні сили наразі утримують позиції в цьому регіоні з відчуттям впевненості.
У своєму інтерв'ю для УНІАН ветеран російсько-української війни та військовий експерт Євген Дикий поділився своїми думками. Він підкреслив, що оцінки стосовно діяльності ЗСУ та російських військ у Курській області слід сприймати з великою обережністю. За його словами, ситуація на Курщині суттєво відрізняється від бойових дій на Донбасі.
"Там немає суцільної лінії фронту, там не окопна війна, а та, яку ми вже встигли підзабути, тобто така, як була на початку 2022 року на Київщині, Чернігівщині, Сумщині. Це війна в лісистій місцевості, де немає суцільної лінії, а є окремі опорні пункти, і де сторони весь час дуже активно маневрують. Це дуже динамічна війна, де сторони обходять одне одного, б'ють по тилах, флангах. Саме така війна триває на Курщині. Тому час від часу з'являються суперечливі дані про те, що чи то росіяни нас відтиснули та просунулися, чи то, навпаки, ми їх відтиснули та просунулися. Дуже часто буває, що правда і перше, і друге, тому що на одній ділянці вони просунулися, а на іншій ми зробили маневр і зайшли по тилах, і там це відбувається постійно. Тобто, загалом інтенсивність бойових дій там дуже висока, але вони зовсім не схожі на ті, що тривають на інших ділянках фронту. Поки що ми там себе досить впевнено почуваємо", - зазначив експерт.
Він дождав, що 20 січня - не єдина дата, до якої Путін наказував повернути Курщину. Свого часу диктатор ставив завдання витіснити ЗСУ до 1 вересня, потім це якось змістилось на 1 жовтня, зараз уже говорять про кінець січня.
"У нас там теж не все просто. Може виникнути логічне питання: чому ми там цю операцію не розширюємо, і чи будемо ми її розширювати. Боюсь, що відповідь багато кому не сподобається", - зазначив Дикий.
Експерт зазначив, що проведення Курської операції стало можливим після прийняття закону, який регулював військовий облік. В цей час спостерігався значний ріст мобілізації, і в червні-липні було залучено велику кількість людей. Проте згодом процес набору новобранців знизився до травневих рівнів і нижче, а у вересні та жовтні мобілізація зазнала серйозних невдач.
"Відсутність можливості створити резерв унаслідок невдачі мобілізації стримує наші дії на Курщині, тому ми не розширюємо наступальну операцію в цьому регіоні, адже фізично немає достатньо людей," - зазначив він.
Російська Федерація прагне витіснити українські Сили оборони з території Курської області до інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня 2025 року. Військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов зазначив, що наразі російській стороні не вдається реалізувати цей план.
Раніше в Державному департаменті США підтвердили, що військовослужбовці з Північної Кореї вже залучені до бойових дій на території Курщини.