"Опитування сприятимуть тому, щоб діти отримали більше уваги": Фонд Ріната Ахметова відправився до інтернатів Черкащини для підтримки процесу всиновлення.
Оновлення інформації про дітей, які очікують на усиновлення, є надзвичайно важливим елементом у підтримці процесу усиновлення. Нещодавно команда програми "Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству - Ні!" повернулася з експедиції до закладів Черкаської області. Після систематизації та обробки фото- та відеоматеріалів, усі дані будуть опубліковані на веб-сайті Фонду Ріната Ахметова.
"Коли ж вийде історія про мене?" – це запитання, яке команда Фонду чула не лише від дітей, але й від підлітків у всіх закладах, де проходили зйомки. Воно підкреслює, що для кожної дитини мрія про зростання в родині є надзвичайно важливою.
Всі учасники з ентузіазмом долучилися до процесу зйомок та проведення інтерв'ю. Найбільше малеча була щаслива, маючи можливість поділитися інформацією про свої інтереси та успіхи в навчанні.
За словами керівників установ, оновлення анкет однаково важливо і для дітей, і для кандидатів в усиновлювачі. Завдяки цій роботі хлопчики і дівчатка отримують шанс бути поміченими, а майбутні батьки - мають повну, достовірну та актуальну інформацію щодо дитини на момент їхнього звернення до інтернатної установи.
Директорка Черкаського обласного центру медичної реабілітації та паліативної допомоги Світлана Махно підкреслює, що кожна дитина має право зростати в сімейному затишку.
"Усі стверджують, що дітей не буває чужих, але не кожен готовий вчинити так і забрати малечу з інтернату. Особливу увагу слід звертати на дітей з особливими потребами, адже вони потребують невпинної уваги та піклування. Я вірю, що кожна дитина знайде свою сім'ю, і сподіваюся, що зняті сюжети сприятимуть прискоренню цього процесу," - зазначає Світлана.
З початком великої війни оновлення інформації про дітей-сиріт стало складним завданням, однак інтерес українців до усиновлення зростав. У 2023 році команда Фонду Ріната Ахметова подолала ці труднощі і стала однією з перших, хто відновив процес створення відеоанкет для дітей-сиріт. Попереду вже були проведені аналогічні експедиції до закладів у Чернігівській та Житомирській областях.
Завдяки програмі "Сирітству - ні" вже майже 11 тисяч дітей в Україні знайшли нові родини. Робота триває - оновлені анкети дітей будуть доступні на сайті Фонду Ріната Ахметова.