З початком операції СОУ на Курщині спостерігається значне зниження активності російських диверсійно-розвідувальних груп, повідомляє Державна прикордонна служба України.
Ілюстративне зображення: Командування об'єднаних сил Збройних Сил України
У порівнянні з початком минулого року, активність російських диверсійно-розвідувальних груп дещо зменшилася.
Відомо, що Сумщина та Харківщина є саме тими напрямками, де ворог здебільшого намагається застосовувати свої диверсійно-розвідувальні групи, щоб зайти на територію України. Чи можете дати оцінку активності ДРГ уже 2025 року, порівнюючи, до прикладу, навіть з тим самим груднем 2024? Це стала кількість чи, можливо, збільшилися випадки, коли ДРГ намагалися проникнути в Україну?
У цьому році не спостерігається більшої активності ворожих диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ), ніж наприкінці минулого року. Проте, на жаль, противник не залишив своїх спроб здійснити диверсії, і його намір проникнути на нашу територію залишається. Якщо порівнювати з початком 2024 року, можна помітити певне зниження активності цих груп. Зокрема, спостерігається зменшення кількості зафіксованих спроб їхнього вторгнення, що, вочевидь, почалося після проведення операцій силами оборони України в Курській області. Ймовірно, противник наразі використовує всі доступні ресурси в цьому напрямку.
Однак росіяни не відмовились від диверсійної діяльності, це подальша загроза для України і для наших підрозділів, які перебувають і на напрямку Чернігівської області, і на напрямку Сумської, Харківської. Бо на всіх цих трьох напрямках продовжують проглядатися спроби заходу ворожих диверсійно-розвідувальних груп. Їхня задача -- як вивідати місця укріплення нашої оборонній позиції, так, власне, і мінування місцевості з надією, що на цих засобах наші захисники зазнають ураження.
Згадуючи події минулого року, насамперед у контексті Чернігівської області, противник застосував свою диверсійно-розвідувальну групу для здійснення інформаційно-психологічного впливу, навіть без прямого вступу в бойові дії. Наші військові добре усвідомлюють цю загрозу. Важливою є також спільна підготовка між різними підрозділами Сил оборони України, а також спільні акції, спрямовані на своєчасне виявлення таких спроб проникнення на нашу територію. Ми використовуємо різноманітні технічні засоби для моніторингу місцевості, безпілотні літальні апарати та отримуємо попередню інформацію про підготовку ворога до використання диверсантів. Основним завданням є своєчасне виявлення та ураження цих груп, щоб витіснити їх з нашої території, а максимальною метою є їх повне знищення.
Можливості укріплення кордону на нульовій лінії.
Шановний Андрію, в одному з ваших інтерв'ю ви зазначали, що в тому регіоні, де сили оборони здійснюють операції в Курській області, існувала потенційна можливість укріплення лінії кордону на "нулі" з метою посилення наших оборонних спроможностей. Чи проводилися такі заходи, і що наразі відомо про наші можливості в сфері фортифікації та забезпечення безпеки?
Можу ще раз підтвердити, що на даному відрізку нам вдається здійснювати необхідні дії для зміцнення наших позицій безпосередньо вздовж кордону. Я вже неодноразово підкреслював, що в інших районах, з огляду на постійні прицільні удари ворога по прикордонних територіях, укріплення позицій на самій лінії кордону є надзвичайно складним і практично неможливим, оскільки будь-яка група, що виходить на цю лінію, стає мішенню для обстрілів. Тому прикордонники та інші підрозділи Сил оборони, які працюють у цьому напрямку, організовують свої позиції в найбільш вигідних місцях. Це може бути або ближче до кордону, або на відстані кількох кілометрів від нього.