19-річний шахрай в мережі обдурив українців, заволодівши 100 тисячами гривень.

19-річний інтернет-шахрай ошукав шістьох українців. У скоєному зловмисник щиро розкаявся. Він отримав покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком.

У 2024 році правоохоронці викрили злочинця. Під час досудового розслідування, яке проводилося під наглядом Березівської окружної прокуратури, поліцейські з'ясували, що молодий чоловік у соціальних мережах знаходив особисті профілі громадян, звідки отримував їхні телефонні номери. Він телефонував потерпілим, представлявся працівником банку та повідомляв, що нібито було зафіксовано несанкціоноване втручання у їхні банківські рахунки з метою виведення коштів. Щоб убезпечити свої гроші, він радив терміново перевести їх з старого рахунку на новий, який нібито відкрив для них. Троє чоловіків з Чернігівської, Івано-Франківської та Хмельницької областей повірили цьому шахраю і виконали всі його інструкції. В результаті, зловмисник отримав від потерпілих понад 57 тисяч гривень, які витратив на власні потреби.

Правоохоронці пред'явили молодому чоловікові звинувачення за частинами 1 та 2 статті 190 Кримінального кодексу України, пов'язаними з шахрайством, що полягає у привласненні чужого майна шляхом обману, зокрема, вчиненому повторно. Обвинувальний акт був переданий до суду для подальшого розгляду.

Проте хлопець так і не зробив правильних висновків і продовжував вчиняти подібні злочини. У наступні рази він звертався до людей з проханням "врятувати" їхні гроші, просячи надати йому доступ до їхніх особистих кабінетів в інтернет-банкінгах. Для цього він вимагав конфіденційну інформацію про картки та одноразові коди від банківських операторів, аби заблокувати їхні картки. Таким чином, протягом кількох місяців на початку 2024 року шахрай обманув ще трьох осіб із Миколаївської, Рівненської та Вінницької областей. Використовуючи отримані дані, він зняв з їхніх рахунків і витратив на свої потреби понад 51 тисячу гривень.

На основі зібраних фактів правоохоронці накопичили достатню кількість доказів та пред'явили правопорушнику обвинувачення відповідно до частини 4 статті 190 Кримінального кодексу України за повторне шахрайство, що було здійснене із використанням електронно-обчислювальної техніки.

Обвинувальний акт був направлений до суду правоохоронними органами. Після детального розгляду матеріалів обох справ та врахування щирого каяття обвинуваченого, а також його молодого віку, суд ухвалив рішення визнати його винним. Йому призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з іспитовим терміном на два роки. На засудженого покладено обов'язки регулярно з'являтися на реєстрацію до органу пробації, інформувати про зміну місця проживання, роботи чи навчання, а також отримувати дозвіл на виїзд за межі країни. Суд надав можливість молодій особі виправитися без ізоляції від суспільства, проте в разі порушення умов іспитового терміну або скоєння нових правопорушень, його можуть знову ув'язнити.

Шановні українці, щоб не потрапити в подібну пастку шахраїв, нікому не перераховуйте гроші і не повідомляйте конфіденційну інформацію, що стосується вашої банківської картки: пін-код від неї, її довгий та короткі номери. Пам'ятайте: банківським працівникам не потрібна ця інформація, щоб у випадку несанкціонованого втручання у ваш рахунок заблокувати доступ до нього.

Якщо ви отримали дзвінок з повідомленням про блокування вашої картки або можливість несанкціонованого доступу до рахунку, обов'язково перевірте цю інформацію через інтернет-банкінг, звернувшись на гарячу лінію вашого банку або відвідавши найближче відділення.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.